Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, квітень, 2015/№17
Друкувати

«Лікарняно-відпускна суміш» при звільненні

Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці, t.gul@buhgalter911.com
Працівник з 1 по 31 березня 2015 року був у щорічній відпустці. Перебуваючи у відпустці, він подав заяву про звільнення за власним бажанням. 31 березня трудовий договір з працівником було розірвано. При проведенні остаточного розрахунку з його зарплати проведено відрахування за 8 днів щорічної відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року. У квітні такий працівник надав листок непрацездатності, виданий в установленому порядку (хворів з 23.03.2015 р. по 31.03.2015 р.) включно. Як бути із сумою відпускних, нарахованих за дні хвороби?
остаточний розрахунок при звільненні, розрахунковий період, середня зарплата

Визначимо основні моменти.

1. При проведенні остаточного розрахунку при звільненні підприємство утримало частину відпускних, нарахованих за 8 днів відпустки, наданих у рахунок невідпрацьованої частини робочого року. По суті, це дні відпустки, що припали на 24 — 31 березня 2015 року. У цей період працівник перебував у трудових відносинах з підприємством, але без оплати.

2. Працівник захворів у період трудових відносин. Отже, він має право на оплату лікарняного листка незалежно від звільнення ( ч. 1 ст. 19 Закону № 1105*). Хвороба тривала 9 календарних днів — з 23 по 31 березня 2015 року включно. Причому 8 з них припали на «безоплатні» дні (24 — 31 березня 2015 року) і тільки один (23 березня) збігся з днем, за який було нараховано відпускні.

* Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

Листок непрацездатності має бути оплачений, нехай і наданий він працівником після звільнення. Адже хвороба почалася в період трудових відносин.

3. Якщо хвороба настає в період щорічної відпустки, то невикористана у зв’язку з хворобою частина відпустки має бути перенесена на інший період або надана після закінчення хвороби ( п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки**).

** Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

Ураховуючи, що відпускні за період з 24 по 31 березня були відсторновані при проведенні остаточного розрахунку, підприємство без проблем має нарахувати лікарняні за робочі дні, що припадають на цей період.

Залишається питання щодо 23 березня 2015 року. За цей день нараховано відпускні, суму яких, імовірно, треба відсторнувати і нарахувати за цей день лікарняні. Але! Після того як 23 березня змінить свій статус із дня відпустки на день хвороби, у працівника з’явиться 1 невідгуляний день відпустки (див. п. 3 вище). У цій ситуації про перенесення або продовження відпустки не йдеться (працівник звільнений). Тому такий день відпустки підлягає компенсації.

Розрахунковий період, за який розраховувалася середня зарплата для оплати періоду відпустки, збігається з розрахунковим періодом для розрахунку суми компенсації за 1 невідгуляний день відпустки. А отже, сума відпускних за 1 день відпустки дорівнюватиме сумі компенсації за 1 невикористаний день відпустки. Отже, немає необхідності сторнувати відпускні за 23 березня, а потім знову нараховувати таку саму суму, але вже як компенсацію за невикористану відпустку.

t.gul@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться