Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, липень, 2015/№27
Друкувати

Якщо «з першого робочого, але не з першого календарного»

Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
Працівник прийнятий на роботу з першого робочого дня місяця, але не з першого календарного числа місяця (перший день припадає на вихідний). Місяць був повністю відпрацьований працівником. Чи включається такий місяць у розрахунковий період, за який визначаються суми лікарняних, декретних та відпускних?
лікарняні, декретні, відпускні

Почнемо з теорії. Правила розрахунку середньої зарплати для оплати періоду тимчасової непрацездатності і відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами визначено Порядком № 1266*, а відпускних — Порядком № 100**.

* Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266.

** Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

У загальному випадку розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для визначення суми:

— лікарняних і допомоги по вагітності та пологах, є останні 6 календарних місяців (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок ( п. 4 Порядку № 1266);

— відпускних — останні 12 календарних місяців роботи (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю надання відпустки ( абзац перший п. 2 Порядку № 100).

Як бачите, у наведених нормах обох Порядків є «прив’язка» до 1-го числа місяця. Проте, на думку Мінсоцполітики, тільки при розрахунку лікарняних місяць, в якому працівник був прийнятий на роботу з першого робочого дня місяця, але не з першого календарного дня, не можна включати до розрахункового періоду.

При визначенні розрахункового періоду, за який проводите обчислення середньої зарплати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і відпускних, перший місяць роботи на підприємстві може увійти до розрахункового періоду, якщо він відпрацьований працівником повністю.

Приклад. Працівниця прийнята на роботу з 5 січня 2015 року. У липні 2015 року вона: а) захворіла; б) йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами; в) йде у щорічну відпустку. На підприємстві встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями — субота, неділя.

День прийняття на роботу (5 січня 2015 року) є першим робочим днем цього місяця (1 січня був святковим, а 2 — 4 вихідними днями на підприємстві).

Розрахунковим періодом для обчислення суми:

— оплати днів тимчасової непрацездатності (варіант «а») буде лютий — червень 2015 року. Січень 2015 року викидаємо з розрахункового періоду;

— допомоги по вагітності та пологах і відпускних (варіанти «б» і «в») — січень — червень 2015 року.

Важливо! Розрахунок середньоденної зарплати для оплати періоду щорічної відпустки та відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами здійснюють у календарних днях. Тому якщо до розрахункового періоду увійшов місяць, в якому працівник був прийнятий на роботу не з першого календарного дня, але з першого робочого (місяць відпрацьований повністю) (у прикладі — січень 2015 року), при підрахунку кількості календарних днів у розрахунковому періоді такий місяць потрібно враховувати як повний.

buhgalter911@mail.ua

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться