Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, липень, 2015/№27
Друкувати

Графа 7 додатка Д1: яку дату в ній ставити?

Сумцова Ольга, податковий експерт, о.sumcova@buhgalter911.com
Сьогодні йтиметься про заповнення гр. 7 у додатку Д1 до декларації з ПДВ. Податківці, слід розуміти, нарешті визначилися, яку дату ставити продавцю та покупцю в цій графі. Якого ж висновку вони дійшли?
ПДВ-звітність, коригування

Спершу нагадаємо, що додаток Д1 до декларації з ПДВ складається з трьох таблиць: перша призначена для коригування ПЗ; останні дві — для коригування ПК.

Згідно з шапкою таблиць 1, 2 і 3 додатка Д1 у гр. 7 ми повинні вказати дату отримання РК покупцем (одержувачем).

Нагадаємо: коли йдеться про збільшення ПЗ або зменшення ПК — коригування потрібно провести, не чекаючи РК, уже в періоді виникнення підстав для нього ( п17 Порядку № 569*). А ось збільшити ПК або зменшити ПЗ без наявності РК не можна.

* Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569.

Раніше саме дата отримання РК давала «зелене світло» для коригувань. Тепер же ситуація дещо змінилася. Ключову роль відіграє факт реєстрації РК в ЄРПН:

— продавець має право зменшити ПЗ лише після реєстрації РК покупцем в ЄРПН ( п. 16 Порядку № 569). Відповідно, для визначення періоду, в якому мають бути зменшені ПЗ, важливою є не дата отримання РК покупцем, а дата, коли покупець зареєстрував РК в ЄРПН;

— покупець має право збільшити ПК за умови та залежно від того, своєчасно чи ні продавець зареєструє РК в ЄРПН ( п. 198.6 ПКУ). Тобто також важливим є період реєстрації РК в ЄРПН, а не сама дата його отримання (у проекті «гарячих» CЕА-змін до ПКУ — прямо прописано в  п.п. 192.1.2 ПКУ, що покупець в такому разі має право збільшити ПК лише після реєстрації продавцем РК в ЄРПН).

Нагадаємо, що сьогодні, якщо «збільшуючий» РК:

— зареєстрований своєчасно (у межах установлених 15 календарних днів) — покупець його відображає в ПДВ-декларації того звітного періоду, на який припадає дата складання РК;

— зареєстрований із запізненням — він потрапляє до ПДВ-декларації покупця того звітного періоду, в якому такий РК був зареєстрований ( п. 198.6 ПКУ).

А якщо будуть унесені заплановані зміни до ПКУ, то в будь-якому разі орієнтуватимемося на період реєстрації РК.

Відповідно, виходячи з цих правил і повинна заповнюватися гр. 7, вирішили податківці. У свіжому листі № 11999** і ЗІР (розділ 101.07) тепер є такі роз’яснення з приводу заповнення гр. 7.

** Лист ДФСУ від 09.06.2015 р. № 11999/6/99-99-19-01-01-15.

Свіжі рекомендації податківців

Ситуація

Яку дату ставити в таблицях 1, 2 і 3 додатка Д1

РК «збільшуючий» (реєструє в ЄРПН продавець)

У гр. 7 ставимо дату отримання покупцем РК, зареєстрованого в ЄРПН. Ми розуміємо це так, що ставимо дату реєстрації РК продавцем в ЄРПН

РК «зменшуючий» (реєструє в ЄРПН покупець)

У гр. 7 ставимо дату отримання РК продавцем. Податківці при цьому самі зазначають, що це дата реєстрації РК покупцем в ЄРПН

o.sumcova@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться