Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, червень, 2015/№23
Друкувати

Старт «РРО-зобов’язайлівки» не за горами: купувати не можна чекати

Шевчук Михайло, податковий експерт, m.shevchuk@buhgalter911.com
Свого часу ми порушували тему законопроектів, спрямованих у тому числі й на скасування РРО-повинності для платників ЄП*. Для нас час плинув, а для законопроектів — стояв. Нарешті, коли строки вже наблизились на «дистанцію пострілу», підприємці почали консолідуватися довкола законопроекту № 1718. Чи буде відвойовано «послаблення» для бізнесу? Подробиці — далі.
касові апарати, ЄП

* Про них ви могли прочитати у статті ««РРО-повинність»: є світло у кінці тунелю!» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 15.

Отже, раніше ми обговорювали законопроекти № 1088 і  1718. Ідея останнього — скасувати всі нещодавні РРО-нововведення (дати спокій єдиноподатникам, повернути можливість проводити послуги через касу). Власне, програма максимум зараз — переконати депутатів проголосувати за цей законопроект.

Але… як ви знаєте з наших минулих публікацій, держоргани негативно ставляться до законопроекту № 1718. Нещодавно Мінфін у листі від 08.05.2015 р. № 31-11150-15-10/15596 зазначив, що цей законопроект не підтримали ані вони, ані Мінекономрозвитку з ДФСУ. Отже, шлях у нього легким однозначно не буде. Утім, і раніше було зрозуміло, що сподіватися на повне скасування обов’язку єдинників використовувати РРО наївно.

Тут ще не завадить трохи статистики (дивіться врізку ліворуч).

Із 96,7 тис. тих, кому, за розрахунками Мінфіну, потрібно РРО, тільки 4 тис. зареєстрували їх. Кількість тих, хто подав заявки виробникам РРО на придбання касової техніки, — 10 тис. І це за можливості останніх забезпечити випуск 20 тис. реєстраторів на місяць (30 тис. за найбільш оптимістичних розкладів)!

Відомо одне — «буде бій».

Розуміючи пікантність ситуації, що склалася, органи влади обіцяють піти на деякі поступки. Так, наприклад, звучать «обіцянки», що: платники ЄП групи 3, які станом на 01.07.2015 р. матимуть на руках договір з виробником або постачальником касових апаратів про придбання апарату, не повинні бути притягнені до відповідальності за незастосування РРО. При цьому у такому договорі має бути чітко зазначено дату оплати та постачання касового апарату.

У цьому випадку, очевидно, експлуатується ідея з п. 2 ст. 218 ГКУ, згідно з якою суб’єкт відповідає за порушення правил здійснення госпдіяльності, якщо не доведе, що ним було вжито всі залежні від нього заходи для недопущення такого порушення.

Але знову ж таки, це не те, що хотіли б почути люди.

Посилюється картина додатково ще й тим, що податківці «спаплюжили» ідею застосування штрафів за РРО-порушення, унаслідок чого вже перша перевірка може призвести до істотних фінансових санкцій**, тоді як первісно все повинно обходитися штрафом у 1 грн.

** Про це ви читали у статті «Прочухан за відсутність акцизу в чеках РРО» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 14.

Який підсумок усього цього? (1) Держоргани не підтримують тих єдиноподатників, хто зайняв вичікувальну позицію. І такий підхід природний. (2) На сьогодні ведеться робота / робляться спроби змінити ситуацію. (3) Фінал непередбачуваний.

Ми ж обов’язково проінформуємо вас про подальший розвиток ситуації.

m.shevchuk@buhgalter911.com

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться