Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, червень, 2015/№26
Друкувати

Зменшення ПК без РК: якщо продавець довго «тягне»

Сумцова Ольга, податковий експерт, о.sumcova@buhgalter911.com
Постачальник 22.06.2015 р. повернув аванс за непоставлений товар. Однак коригування на мінус ми досі не отримали. Чи повинні ми відкоригувати ПК? Якщо так, то в якому періоді? Як показати зменшення ПК у додатку Д1 до декларації з ПДВ? Давайте розбиратися.
ПДВ-облік, коригування

Ви повинні зменшити ПК у періоді повернення передоплати незалежно від того, отримали ви РК чи ні. Це випливає з  п.п. «б» п.п. 192.1.1 ПКУ і  п. 17 Порядку № 569*, в яких зазначено, що покупець повинен зменшити ПК відразу — у періоді прийняття рішення про зменшення компенсації.

* Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569.

Таке саме говорять і податківці в ЗІР (категорія 101.07):

«У разі повернення постачальником покупцеві суми попередньої оплати, покупець зобов’язаний провести коригування сум податкового кредиту за результатами податкового періоду, в якому була повернена передоплата. Коригування ПК здійснюється незалежно від факту отримання РК до ПН.»

РК поки що немає. Якщо ми його (червневий РК) не отримаємо аж до строку подання декларації за червень, відкоригувати ПК можна на підставі самостійно складеної бухдовідки.

Якщо ви не показали коригування ПК у періоді повернення передоплати, доведеться подавати УР до того звітного періоду, в якому має бути зменшений ПК, тобто до декларації того звітного періоду, в якому відбувся факт повернення передоплати.

Як показати розшифровку коригування в додатку Д1? Оскільки РК у наявності немає, вважаємо, що гр. 6 і 7 таблиці 2 додатка Д1, в яких мають бути вказані номер і дата отримання РК, потрібно залишати порожніми. У такому саме ключі раніше в ЗІР висловлювалися і податківці. Решта граф РК заповнюється у звичайному порядку.

Якщо програма не пропустить порожні гр. 6 і 7, тоді нічого не залишається, як вписати туди дані «зі стелі». Покупцю це нічим не загрожує. Йому лише важливо зменшити свій ПК.

Причому, якщо згодом РК усе ж таки буде отриманий, вважаємо, що жодних уточнень в декларації у зв’язку з цим покупцю робити не потрібно.

Знову ж таки, не зовсім зрозуміло, чому тут «гальмує» продавець. Адже він зможе зменшити свої ПЗ лише після того, як складе РК і покупець його зареєструє в ЄРПН ( п. 16 Порядку № 569). Деталі знайдете у статті «Солянка запитань щодо реєстрації ПН і РК в ЄРПН» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 25.

o.sumcova@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться