Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, березень, 2015/№11
Друкувати

Підприємці та працівники-інваліди: ЄСВ з мінзарплати

Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
Працівник-інвалід працевлаштований у фізичної особи — підприємця за основним місцем роботи. Згідно з рекомендаціями, зазначеними в довідці до акта огляду МСЕК, і на прохання працівника йому встановлено неповний робочий день. У зв’язку з цим місячна сума заробітної плати такого працівника менше мінімальної заробітної плати. Чи потрібно в цьому випадку дотримуватися вимоги Закону про ЄСВ* про сплату ЄСВ виходячи з мінзарплати?
податківці інформують

* Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Підприємці, які використовують працю найманих працівників, при нарахуванні ЄСВ на зарплату інвалідів повинні застосовувати ставку, що встановлена ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ і залежить від класу профризику виробництва. А при нарахуванні лікарняних і декретних такі роботодавці застосовують ставку ЄСВ, установлену ч. 6 ст. 8 Закону про ЄСВ (33,2 %).

Пільгова ставка ЄСВ у розмірі 8,41 % у частині нарахувань на зарплату, лікарняні та декретні інвалідів установлена тільки для роботодавців — юридичних осіб. Підприємці в зазначеній нормі не згадані, тому застосовувати спецставку вони не можуть.

Вимогу про сплату ЄСВ виходячи з мінімальної зарплати, якщо база нарахування (крім винагород за ЦПД) не перевищує її розмір, прописано в ч. 5 і 6 ст. 8 Закону про ЄСВ. Як зазначено вище, саме цими нормами керується підприємець при нарахуванні ЄСВ на зарплату, лікарняні та декретні своїх працівників, у тому числі інвалідів. Тому якщо інвалід працевлаштований у підприємця за основним місцем роботи і база нарахування ЄСВ за таким працівником не перевищує мінзарплату, зокрема, у зв’язку з установленням неповного робочого часу, то ЄСВ нараховуйте на мінзарплату.

Важливо! Нарахувати ЄСВ на фактичний дохід основного працівника — інваліда можна тільки в місяці прийому (звільнення) цього працівника, якщо такий місяць був відпрацьований ним не повністю. Крім того, вимоги про сплату ЄСВ виходячи з мінзарплати можна не дотримуватися, якщо база нарахування ЄСВ за працівником у звітному місяці дорівнює нулю, оскільки він увесь місяць перебував у відпустці для догляду за дитиною; відпустці без збереження заробітної плати; прогулював роботу; був непрацездатний, проте лікарняний оплаті не підлягає.

Зауважте, що для працівників-інвалідів, які працюють у вас за сумісництвом, вимоги про сплату ЄСВ виходячи з мінзарплати дотримуватися не потрібно. Тобто за такими працівниками ЄСВ нараховуйте на фактично нарахований дохід.

Розмір ЄСВ у частині утримань із зарплати для працівників-інвалідів становить 3,6 %, у частині утримань із сум лікарняних і декретних — 2 %. Суму ЄСВ у частині утримань визначайте виходячи з фактично нарахованого доходу працівника.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться