Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, травень, 2015/№22
Друкувати

Водний звіт — раз на рік! Як ф. № 2-ТП (водгосп) «укрупнилася»

Шевчук Михайло, податковий експерт, m.shevchuk@buhgalter911.com
Одначе, тенденція! «Стара знайома» форма № 2-ТП (водгосп) «змінила імідж». Серед іншого вона перейшла на «річні рейки». Сталося це вже після подання за I квартал. Тому його закрили по-старому. А далі... Читайте у статті.
використання води, звітність з ренти за спецводокористування

Про основні аспекти водокористування у 2015 році ви вже знаєте*. В основному, що було, те й залишилося. У тому числі норма про те, що разом з декою тепер уже за рентною платою за використання води потрібно подавати копію «водної» статзвітності ( п.п. 255.11.19 ПКУ).

* Якщо читали статтю «Використання води: збору більше немає, та є здоровою рентна плата!» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 9.

Ви належите до щасливців, які повинні були подавати Звіт про використання води (ф. № 2-ТП (водгосп))? Тоді до звітності з рентної плати за спецвикористання води за І квартал 2015 року «за традицією» потрібно було додати копію цього Звіту.

Але… зміни «підкралися» з іншого боку. «Статисти» свою ф. № 2-ТП (водгосп) та Інструкцію щодо її заповнення скасували**. А на їх місце стали нова ф. № 2-ТП (водгосп) і новий Порядок № 78***. На що у зв’язку з цим потрібно звернути увагу?

** З 30.04.2014 р. згідно з наказом Держстатистики від 23.03.2015 р. № 79.

*** Порядок ведення державного обліку водокористування, затверджений наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 р. № 78.

1. Жодних перездач за I квартал 2015 року не передбачено.

2. Розширився перелік тих, хто зобов’язаний подавати Звіт за ф. № 2-ТП (водгосп). Зокрема, лави «щасливців» поповнили фізособи. Тобто ФОП повинні уважніше ознайомитися з Порядком № 78. Якщо умови водокористування відповідають зазначеним у п. 1.5 розд. I цього Порядку — доведеться «здаватися». Також зменшено «дозволений» обсяг забору води, за яким можна не звітувати. Тепер він становить 20 м3 води на добу (детальніше — в п. 1.5 Порядку № 78). Раніше мінімальна планка становила 50 м3 води на добу.

Незалежно від обсягу використаної води зобов’язані звітувати ті, хто:

— використовує воду для виробництва напоїв;

— віднесений до галузі гідроенергетики;

— користується водними об’єктами для рибогосподарських потреб (крім суден флоту рибної промисловості).

3. Нова форма — річна. Граничний строк її подання — не пізніше 1 лютого. Відповідно додавати копію поданої статзвітності з води до деки з рентної плати за спецводокористування необхідно буде тільки раз на рік (при поданні «річної» деки). Підтвердження тому знаходимо в шапці форми № 2-ТП (водгосп). Тобто «всередині» 2015 року вже ані саму форму, ані її копію нікому не подаємо. Пригадаємо про нову форму тільки у 2016 році.

m.shevchuk@buhgalter911.com

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться