Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, листопад, 2015/№46
Друкувати

Виробнича практика ≠ робота за трудовим договором

Наталія Василенко, начальник відділу професійного розвитку Департаменту ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України
Підприємство уклало з ПТНЗ договір про надання робочих місць для проходження учнями виробничої практики. Чи потрібно укладати з практикантами строкові трудові договори на період проходження виробничої практики?
проблеми з оподаткуванням «практикантських» виплат

Виробнича практика учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів передбачає виконання ними безпосередньо на робочих місцях усіх видів робіт, передбачених кваліфікаційною характеристикою. У період виробничої практики учні, слухачі під керівництвом майстрів виробничого навчання послідовно закріплюють отримані первинні професійні вміння і навички, навчаються використовувати сучасну техніку, механізми та інструменти, набувають необхідні практичні навички самостійно та якісно виконувати роботи, передбачені робочими навчальними планами. Підприємства незалежно від форми власності та підпорядкування надають робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничої практики учнями.

Це прямо зазначено у ст. 29 Закону № 103/98* і п. 2 Порядку № 992**.

* Закон України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.98 р. № 103/98-ВР.

** Порядок надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, затверджений постановою КМУ від 07.06.99 р. № 992.

Переліки підприємств для проходження практики формують навчальні заклади, враховуючи пропозиції підприємств — замовників підготовки майбутніх кваліфікованих робітників, роботодавців і місцевих органів виконавчої влади. Крім того, учням дозволено самостійно вибирати для себе місце проходження виробничої практики за погодженням з навчальним закладом.

Між навчальним закладом і підприємством не пізніше ніж за два тижні до початку виробничого навчання та виробничої практики має бути укладений на основі типового договору договір про навчально-виробничу практику. Договір визначає права та обов’язки сторін (навчального закладу та підприємства) і відповідальність за порушення умов договору.

Важливо! Учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів на час виробничого навчання та виробничої практики до складу (списку) і штатного розпису працівників підприємства не включаються (п. 7 Порядку № 992).

Вони виконують роботи відповідно до навчальних планів і програм. Тривалість їх роботи має відповідати часу, визначеному робочими навчальними планами, програмами, і не перевищувати тривалості робочого часу, встановленої законодавством для відповідної категорії працівників.

Оскільки зазначені відносини не є трудовими, а тлумачаться як навчально-виробничий процес, необхідності в укладенні термінових трудових договорів на період проходження виробничої практики немає.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться