Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, вересень, 2015/№36
Друкувати

На дороги повернуться відеокамери: чого чекати?

Смердов Віталій, шеф-редактор, v.smerdov@buhgalter911.com
Бувалий автолюбитель одразу скаже: усе це не настільки вже й нове! І буде правий — автоматична фіксація порушень ПДД колись уже запроваджувалася і... була визнана неконституційною*. Так що, друзі, знову на ті самі граблі? На жаль, це тільки час покаже. А зараз перед нами чинний закон і на нього доведеться зважати кожному водієві. Тому пристебніться — прокотимося по нових нормах з вітерцем.
водію на замітку

* Див. рішення КСУ від 22.12.2010 р. № 23-рп/2010.

Спершу влаштуємо загальний огляд, а вже потім зупинимося на найцікавіших місцях. Перший і найважливіший момент: поновлюється фото- і відеофіксація порушень Правил дорожнього руху (далі — ПДД). Відомості, які будуть зафіксовані так само, є достатньою підставою для притягнення до адмінвідповідальності, причому роблять це без участі порушника. Але зауважте: цей порядок стосується далеко не всіх порушень ПДД.

Другий момент: поява штрафних балів. Двома словами: вони дають вам можливість вчиняти порушення ПДД (зафіксовані в автоматичному режимі — див. вище) без накладення штрафу. Але така можливість обмежена сумою зазначених балів. Тепер про все це детальніше.

Посміхніться, вас знімають!

За порушення ПДД притягнути до адмінвідповідальності зможуть на підставі лише даних фото-, відеозйомки. Щоправда, стосується це тільки декількох порушень:

ч. 1 — 3 ст. 122 КУпАП — перевищення обмежень швидкості руху транспортних засобів, проїзду на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки та стоянки, а також установленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, по тротуарах або пішохідних доріжках, в’їзду на смугу зустрічного руху;

ч. 1 ст. 123 КУпАП — порушення правил руху через залізничний переїзд (крім порушень, передбачених ч. 2 і 3 ст. 123 КУпАП).

Припустимо, що камера «засікла» таке порушення. Що далі? Безпосередньо після порушення — нічого. Водій продовжить поїздку як нічого не було. Ось тільки декілька днів потому від органів МВС надійде постанова про накладення штрафу (рекомендованим листом з повідомленням). Але як ви думаєте: кому? Увага — його отримає фізособа/юрособа:

Зауважте: протокол у такому разі не складається ( ст. 258 КУпАП).

— на яку автомобіль зареєстровано. При цьому днем отримання постанови вважається день, зазначений у поштовому повідомленні про вручення (а при відмові в отриманні такої постанови — у день проставляння в поштовому повідомленні відмітки про це);

— яка ввезла автомобіль на територію України (якщо такий автомобіль зареєстровано за межами території України і відповідно до законодавства він не підлягає реєстрації в Україні). Цей варіант ми опустимо, тим більше що з ним можуть виникнути проблеми. Річ у тім, що цього суб’єкта відповідальності прописали в загальних нормах КУпАП, але в конкретних статтях, що стосуються відповідальності, цього не зробили (у  ст. 122 і  123).

Добре, якщо за кермом перебував власник авто. Але ж це могла бути й інша особа (тим більше що для передання права користування автомобілем достатньо передати реєстраційні документи на нього). Як же діятимуть у такому разі?

Запам’ятайте: постанова все одно буде адресована власнику авто. Після того як він її отримає, варіантів залишиться небагато: або платити, або знімати з себе відповідальність. Останнє можна забезпечити одним із двох способів:

1) власник автомобіля надасть дані, що автомобіль вибув з його володіння в результаті протиправних дій інших осіб (наприклад, якщо його вкрали), або ж відомості про протиправне використання номерних знаків його автомобіля іншими особами. Причому зауважте: для власників авто — юросіб доступний тільки цей спосіб;

2) протягом 14 днів (мабуть, календарних) з моменту отримання постанови особа, яка за фактом порушила ПДД, звернеться до підрозділу Національної поліції із заявою про це і згодою на притягнення до адмінвідповідальності. Якщо порушник ПДД зробив це, то першу постанову скасують і замість неї винесуть нову. Інакше штраф доведеться сплачувати власнику.

Він це може зробити особисто або за допомогою коштів телекомунікаційного зв’язку. При цьому порядок такого звернення ще повинен затвердити Кабмін.

Розуміємо, що найбільше запитань у вас виникло щодо другого пункту. І перше з них: чи правомірно притягувати до адмінвідповідальності невинну особу? Така проблема дійсно є, але, на жаль, доки її не вирішить КСУ, ці вимоги доведеться виконувати. Тому краще розберемо декілька прикладних запитань:

— особа, яка за фактом порушила ПДД, відмовляється заявляти про це Національній поліції. Як бути? Почнемо з того, що змусити її зробити це не можна — для цього немає правових інструментів. Тому штраф у такому разі повинен заплатити власник авто (до речі, це створює проблему для осіб, які «продавали» свої авто, так би мовити, за довіреністю). Поправити стан справ він зможе, хіба що у разі, якщо вимагатиме з порушника відшкодування збитків у порядку регресу (ст531 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.93 р. № 3353-XII);

— оформити зазначені порушення ПДД можуть тільки в автоматичному режимі? Не обов’язково. Тобто таке порушення ПДД може зафіксувати й посадова особа Національної поліції. І в цьому випадку до адмінвідповідальності притягуватимуть уже фактичного порушника ПДД (а не власника авто) — причому в загальному порядку;

— чи можуть в автоматичному режимі притягнути за якісь ще порушення, крім зазначених? Не виключаємо, що в поле зору камер можуть потрапити й інші порушення ПДД. Але судячи з усього, це мало на що вплине — притягнути порушника в автоматичному порядку (як би аналогічно) не можуть;

— чи можна оскаржити постанову про порушення ПДД, що було зафіксовано в автоматичному режимі? Так, це можна зробити протягом 10 днів з дати її вручення ( ст. 289 КУпАП). Причому зауважте: оскаржити її повинна особа, щодо якої її винесли, — тобто власник авто або порушник ПДД.

Притягнення до адмінвідповідальності за порушення ПДД, зафіксовані в автоматичному режимі

Строк сплати штрафів за порушення, зафіксовані камерою

Для сплати штрафів за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі, прописали спеціальні правила ( ст. 3001 КУпАП):

Урахуйте: ці строки діють тільки в частині сплати штрафів за порушення ПДД, зафіксовані в автоматичному режимі. Штрафи за порушення ПДД в інших випадках доведеться сплачувати в загальні строки.

— якщо протягом 5 банківських днів з дати вручення постанови сплатити 50 % штрафу, решту 50 % спишуть;

— якщо штраф не сплачується протягом 30 днів (мабуть, банківських, але час покаже) з дня вручення постанови, стягується пеня в подвійному розмірі штрафу;

— якщо штраф і пеня не сплачуються протягом 30 днів з моменту виникнення підстав для їх стягнення, постанова підлягає примусовому виконанню.

Штрафні бали

Це новий вид адмінстягнення ( п. 21 ч. 1 ст. 24 КУпАП). Причому такі штрафні бали накладатимуть лише тільки за порушення ПДД, що зафіксовані в автоматичному режимі (див. вище). Але врахуйте: їх введення — не закручування гайок, а, швидше, навпаки.

Вони діють так: кожен водій щороку з початку року (або з дати набуття права керування авто) отримує 150 балів. Потім, якщо він порушує ПДД, що фіксується в автоматичному режимі, з нього списується число штрафних балів, передбачене санкцією статті. При цьому реальний штраф на водія не накладуть доти, доки з нього не спишуть усі бали, виділені йому на рік.

Число балів на рік нараховується тільки в цій кількості — не більше, не менше. Причому незалежно від статусу водія, числа зареєстрованих на нього машин тощо. Такі бали не йдуть у мінус і не переносяться на наступний рік.

Усе це добре, але діє такий порядок тільки в частині порушень, наведених у  ч. 1 і 2 ст. 122 КУпАП (перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год, проїзд на заборонний сигнал світлофора тощо). Причому за кожне таке порушення належить 50 штрафних балів. Отже, грубо кажучи, за рік на камеру можна попастися тричі.

І ще один момент, що стосується таких штрафних балів: накладати їх будуть у порядку, передбаченому для порушень, зафіксованих в автоматичному режимі. Тобто, перш за все, проблеми виникнуть у власника авто.

Коли все це запрацює?

Закон № 596**, яким вносяться ці зміни, запрацював з 8 серпня (дата його офіційного опублікування — «Голос України», 2015, № 145). При цьому окремі положення цього Закону набудуть чинності тільки 7 листопада 2015 року. Але це тільки формальна сторона. Щоб ці зміни повноцінно запрацювали, потрібно буде прийняти підзаконну нормативку і вирішити купу технічних питань. Отже, імовірно, за фактом ці нововведення запрацюють ще не скоро.

** Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» від 14.07.2015 р. № 596-VIII.

На жаль, при формулюванні норм, що визначають дату набуття чинності Законом № 596, законодавець допустив низку неточностей.

v.smerdov@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться