Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, вересень, 2015/№39
Друкувати

ПН з помилкою в коді УКТ ЗЕД

Сумцова Ольга, податковий експерт, о.sumcova@buhgalter911.com
Постачальник склав і своєчасно зареєстрував ПН. Але випадково не зазначив у ній код УКТ ЗЕД. Як виправити цю помилку? У ПДВ-декларації якого періоду постачальник і покупець повинні показати таку ПН?
виправляємо помилки в ПН

Код УКТ ЗЕД є обов’язковим реквізитом ПН ( п.п. «і» п. 201.1 ПКУ). А порушення порядку заповнення обов’язкових реквізитів, як відомо, загрожує покупцю втратою ПК ( абз. 15 п. 201.10 ПКУ). Тому помилку краще виправити.

Для цього потрібно скласти «виправляючий» РК ( п. 192.1 ПКУ, п. 21 Порядку № 957*). Складається такий РК на дату виявлення помилки. Таблична частина в РК заповнюється так:

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957.

— одним рядком мінусується неправильний запис — без коду УКТ ЗЕД (гр. 6 з «-»);

— другим рядком проводиться правильний — із зазначенням у ній УКТ ЗЕД.

У «шапці» РК повторюються всі заповнені реквізити колишньої («помилкової») ПН.

Наведемо приклад, як буде заповнено табличну частину «виправляючого» РК.

1

2

3

4

5.1

5.2

6

7

8

9

10

11

12

13

25.09.2015

Виправлення помилки

Гвинти кріпильні

шт

2009

-25

20,00

-500,00

25.09.2015

Виправлення помилки

Гвинти кріпильні

2091245789

шт

2009

+25

20,00

+500,00

<….>

Усього

0,00

Сума коригування податкового зобов’язання та податкового кредиту

0,00

 

Оскільки такий РК не змінює вартісні показники, реєструє його постачальник ( п. 192.1 ПКУ, п. 22 Порядку № 957).

Як і коли відображати ПН у декларації з ПДВ?

Продавець. У періоді складання «помилкової» ПН у будь-якому разі повинен відобразити ПЗ (у ряд. 1 декларації).

Покупець. Код УКТ ЗЕД — обов’язковий реквізит ПН. Тому до моменту отримання «виправляючого» РК краще не відображати ПК за такою ПН. Тільки-но «виправляючий» РК підтвердить дійсність ПН, то можна визнавати ПК (ряд. 10.1.1 або 10.1.2 декларації). На нашу думку, при визначенні місяця, коли можна показати ПК, безпечніше керуватися правилом своєчасної/несвоєчасної реєстрації. Якщо РК зареєстровано своєчасно, то відобразити ПК за «виправленою» ПН можна в місяці складання РК, якщо несвоєчасно — у місяці реєстрації такого РК ( п. 198.6 ПКУ).

При цьому враховуючи, що зараз діє правило 365 днів, ПК за ПН, що «виправляється», можна відображати і в будь-якому наступному звітному періоді.

У додатку Д1 до декларації з ПДВ ані продавцю, ані покупцю «виправляючий» РК показувати не потрібно. Адже коригування не впливає на вартісні показники. Податківці також підтверджують: якщо на підставі складеного РК, сума ПЗ або ПК не змінюється, то в додатку Д1 такі РК не відображаються (роз’яснення в підкатегорії 101.23 ЗІР).

o.sumcova@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться