Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, серпень, 2016/№33
Друкувати

«Лікуємо» помилки у «прибутковій» декларації: про копії фінзвітності

Юрій Товстоп’ят, податковий експерт, y.tovstopyat@buhgalter911.com
Якщо в декларації з податку на прибуток було допущено помилку «родом» з бухобліку, то виправити її можна двома «старими-добрими» способами*. Але це — не новина. Крім того, ДФСУ бажає отримати від платника в такому разі (1) доповнення до декларації з поясненнями і зазначенням відповідних сум, (2) копії фінансової звітності з виправленими показниками. Про це й поговоримо.
податок на прибуток, фінансова звітність, виправлення помилок

* Детальніше про які ви могли прочитати у статті «Виправляємо помилки в «прибутковій» декларації: як книжка пише?» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 23).

Така позиція знайшла своє відображення в листі ДФСУ від 26.05.2016 р. № 11515/6/99-99-15-02-01-15. Причому заслуговує на увагу в цьому листі перш за все саме той факт, що згідно з рекомендаціями податківців (не керівництвом до дії!) платник, виходить, повинен (1) повторно скласти фінансову звітність, в якій тепер «спливла» помилка, (2) надати її копії податківцям.

Почнемо з того, що ДФСУ саме рекомендує, причому стосуються її поради як копій виправленої фінзвітності, так і доповнення до декларації, що подається згідно з п. 46.4 ПКУ. Про те, що подання доповнень — саме право платника податків, а не його обов’язок, ми вже зазначали**. Те ж саме можна стверджувати і щодо копій виправленої фінзвітності. Принаймні у цьому листі податківці не навели аргументів, що свідчать про те, що подібне випливає з вимог чинного законодавства. Повірте: якби випливало — вони б не рекомендували, а вимагали ☺.

** Стаття «Виправлення з податку на прибуток: розбираємо практичні ситуації» у журналі «Бухгалтер 911», 2016, № 25.

У ЗІР (категорії 102.25) наразі й надалі розміщена консультація, в якій ДФСУ зазначає про подання разом з декларацією з податку на прибуток тільки доповнення.

Більше того, сам факт необхідності складання виправленої фінзвітності за період, у якому було допущено помилку, підлягає обговоренню***.

*** Детальніше про виправлення помилок, допущених у фінзвітності, ви могли прочитати у статті «Виправлення у фінзвітності та «прибутковій» декларації» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 20).

Інше питання, у який спосіб платник податків, який не бажає «лізти на рожен» з податківцями, повинен подати копії фінзвітності. «Рецептів» в аналізованому листі ДФСУ не наводить. Оскільки йдеться саме про копії, то, схоже, відправляти їх доведеться на папері ☹.

В електронному вигляді їх відправити не вийде, адже, по-перше, говоримо про копії (а не оригінали), а по-друге, не до кінця зрозумілий статус такої звітності (уточненої, як і звітної нової, фінзвітності «у природі» не існує)...

У частині подання фінзвітності (якщо йдеться про оригінали) п. 46.2 ПКУ, як і п. 2 Порядку № 419****, висуває такі самі вимоги, як і до подання податкової звітності. А отже, у цьому випадку задіяні можуть бути тільки два перші способи з п. 49.3 ПКУ: (а) особисте подання платником податків або уповноваженою на це особою; (б) надсилання поштою з повідомленням про вручення і з описом вкладення.

**** Порядок подання фінансової звітності, затверджений постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419.

На такі от «жертви» ☺ рекомендує йти ДФСУ... Ключове запитання: воно вам треба? Але як на нього відповідати — вирішувати платнику.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться