Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, грудень, 2016/№51
Друкувати

Чи подавати Д7 при заповнених рядках 4.1 і 4.2 ПДВ-декларації?

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
Ситуація: ми відобразили у ряд. 4.1 декларації з ПДВ зобов’язання у зв’язку з використанням товарів у негосподарській діяльності. Оскільки цей рядок потребує розшифровки в додатках Д7 і Д5, поквапилися й подали разом з декларацією додаток Д7. Тепер хотіли б його позбутися, подавши уточнюючий розрахунок, у якому суму ряд. 4.1 плануємо перенести до ряд. 1.1. Як бути у цьому разі з додатком Д7: просто його не подавати?
ПДВ-облік, негосподарське використання, розподіл ПДВ, Д7

Одразу скажемо: ви вчинили правильно, показавши компенсуючі податкові зобов’язання за п. 198.5 ПКУ (нараховані у зв’язку з використанням товарів у негосподарській діяльності) у ряд. 4.1 декларації з ПДВ. Адже вони й мають бути відображені у ряд. 4.

А от додаток Д7 попри те, що ряд. 4.1 і 4.2 потребують його подання, подавати дійсно було не потрібно. Адже цей додаток призначений для операцій, за якими здійснюється пропорційний розподіл ПДВ. І до компенсуючих податкових зобов’язань він узагалі жодного відношення не має. Визнають цей факт і податківці (роз’яснення в категорії 101.20 ЗІР).

Що робити, якщо подали? Вважаємо, у цьому разі нічого робити не потрібно. Помилки як такої немає .

Також згадаємо випадок, коли платник здійснює розподіл ПДВ. Раніше в ЗІР (категорія 101.20) містилася доволі неоднозначна консультація, з якої можна було зробити такий висновок, ніби додаток Д7 потрібно подавати за кожний звітний період, у якому нараховувалися зобов’язання за п. 199.1 ПКУ.

Але у щомісячному поданні Д7 особливого сенсу не було. Адже додаток Д7 не призначений для щомісячного/щоквартального заповнення і не містить конкретних розшифровок ряд. 4.1 та 4.2. У ньому є тільки розрахунок частки використання товарів / послуг / необоротних активів у неоподатковуваних операціях, яка застосовується для нарахування податкових зобов’язань за п. 199.1 ПКУ. Причому розрахована частка використовується протягом усього календарного року.

Тепер із цим погодилися й податківці . Вони уточнили в категорії 101.20 ЗІР відповідь на запитання, які додатки необхідно подавати при заповненні ряд. 4.1 і 4.2. І з нинішньої консультації випливає, що при розподілі податкового кредиту подавати додаток Д7 потрібно тільки у тому разі, коли є підстави для застосування ст. 199 ПКУ, тобто двічі на рік:

— у першому звітному періоді року. А якщо неоподатковувані та оподатковувані операції виникли в середині року, то додаток Д7 потрібно подати в першому звітному періоді, в якому з’явилися оподатковувані та неоподатковувані операції;

— в останньому звітному періоді року.

При нарахуванні компенсуючих податкових зобов’язань тільки за п. 198.5 ПКУ додаток Д7 не подається.

Податківці погодилися з тим, що додаток Д7 щомісяця не подають (роз’яснення в категорії 101.20 ЗІР).
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться