Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, січень, 2016/№5
Друкувати

Декларування підприємницьких доходів: «гарячі» точки

Федченко Тетяна, начальник відділу — заступник начальника Управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Які місяці враховувати при заповненні рядка «Місяці, протягом яких фізичною особою — підприємцем одержано доходи від провадження підприємницької діяльності» розділу I додатка Ф4 до річної декларації: ті, в яких були отримані доходи, незалежно від того, прибутковими чи ні виявилися ці місяці, або ті, в яких за результатами діяльності був отриманий прибуток?
ФОП-ЗС-декларація за 2015 рік

Доходи підприємців, отримані протягом 2015 року від провадження господарської діяльності, обкладаються ПДФО за ставками 15 % і 20 % залежно від розміру середньомісячного доходу. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума річного чистого доходу, отриманого на загальній системі, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платник податку провадив підприємницьку діяльність у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування. При цьому не має значення, доходи чи збитки були отримані в таких місяцях.

Якщо підприємець у будь-якому місяці звітного року не провадив підприємницьку діяльність і не отримував дохід від неї, то такий місяць не враховується при підрахунку і не бере участі в розрахунку середньомісячного оподатковуваного доходу.

Яку суму відображати в рядку 4 розділу II додатка Ф4 до річної декларації про доходи, якщо сума авансових платежів, фактично сплачених протягом 2015 року, відрізняється від зазначеної в декларації про доходи за 2014 рік із розрахунку на квартал?

Згідно з  п.п. 177.5.3 ПКУ остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати.

Якщо сума авансових платежів, фактично сплачених протягом 2015 року, відрізняється від зазначеної в декларації про доходи за 2014 рік, наприклад, у зв’язку з реалізацією підприємцем права зменшити розмір авансових платежів, що передбачено п.п. 177.5.1 ПКУ, у рядку 4 «Загальна річна сума авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб за попередній звітний період (рядок 6 додатка Ф4 попереднього звітного періоду х на кількість кварталів)» розділу II додатка Ф4 до річної декларації про доходи слід проставити загальну річну суму авансових платежів, розраховану виходячи з даних, зазначених у додатку 5 до декларації про доходи за 2014 рік, з урахуванням змін, які відбулися протягом 2015 року. Це узгоджується з положеннями п.п. 177.5.3 ПКУ.

Звертаємо увагу: з 01.01.2016 р. при поданні декларації підприємцями (у тому числі й за 2015 рік) авансові платежі на наступний рік не розраховуються, а ПДФО від підприємницької діяльності необхідно буде сплачувати поквартально на підставі даних Книги обліку доходів і витрат.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться