Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, січень, 2016/№5
Друкувати

Звіт з ЄСВ: якщо єдина працівниця в декреті

Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
Єдина працівниця фізособи-підприємця пішла у грудні 2015 року у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, після закінчення якої вона планує використати відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Чи потрібно цьому підприємцю подавати звіт з ЄСВ без сумових показників?
ф. № Д4 з ЄСВ: подавати чи ні

На жаль, потрібно.

Від обов’язку подавати звіт № Д4 звільнені тільки ті роботодавці, у тому числі й фізичні особи — підприємці, які не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового або цивільно-правового договору. Це прямо вказано в  п. 11 розд. II Порядку № 435*.

* Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

У період відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами і для догляду за дитиною за працівницею зберігаються місце роботи та посада ( ч. 3 ст. 2 Закону про відпустки). Тобто вона продовжує перебувати з підприємцем у трудових відносинах. Таким чином, уникнути подання звіту не вдасться.

Так які ж таблиці звіту за формою № Д4 формувати на єдину працівницю, яка перебуватиме в таких відпустках, а не працюватиме?

У звіті за формою № Д4 на працівницю, яка перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до 3 років:

у таблиці 5 заповнюєте рядок у місяці початку та закінчення такої відпустки з відповідним кодом категорії особи у графі 7;

у таблиці 6 заповнюєте рядки тільки в тому випадку, якщо їй у звітному місяці нараховували виплати, які включаються до бази справляння ЄСВ, або щодо неї робили доплату до мінімального страхового внеску. Рядки без сумових показників, але з кількістю календарних днів перебування в трудових відносинах формувати щодо такої працівниці не потрібно!

Важливо! Неподання звіту за формою № Д4 або його несвоєчасне подання загрожує підприємству (підприємцю) штрафом у розмірі 170 грн. за кожне неподання або несвоєчасне подання, а його посадовим особам (ФОП) — адмінштрафом у розмірі від 510 до 680 грн.

А ось таблицю 1 звіту за формою № Д4 доведеться вам формувати щомісяця, навіть якщо інших працівників у вас не буде. У вступній частині таблиці 1 звіту за формою № Д4 таку працівницю під час розрахунку показника:

— «Середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний період, осіб» — не враховуєте;

— «Штатна чисельність працівників» — уключаєте до розрахунку;

— «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати» — враховуєте, якщо їй нараховувалися у звітному місяці доходи, з яких справляється ЄСВ. Якщо ні, то ні.

buhgalter911@mail.ua

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться