Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, липень, 2016/№27
Друкувати

ДФСУ полегшує прощання зі спрощенкою: декларація тільки за рік!

Товстоп’ят Юрій, податковий експерт, y.tovstopyat@buhgalter911.com
При переході зі спрощенки на загальну систему новоспеченим платникам податку на прибуток підприємств подавати «прибуткову» декларацію доведеться за підсумками року. Таку безальтернативну думку знаходимо в категорії 102.12 ЗІР. Причому у своїй відповіді ДФСУ прирівняла «мігруючих» платників до новостворених. Дякуємо, звичайно, та чи так все просто насправді?
юрособи, єдиний податок → податок на прибуток, податкова звітність

Тему переходу з однієї системи оподаткування на іншу посеред року ми вже пропонували до вашої уваги наприкінці І кварталу цього року*. Більшість з тих рекомендацій залишаються актуальними й досі (тобто, у принципі, вони могли згодитися, якщо змінити систему оподаткування ви вирішили за підсумками І півріччя). А в деяких моментах навіть існує певний прогрес ☺!

* Див. статтю «Рубіж І/ІІ квартал: перехідні нюанси» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 10).

Так, податківці порадували своєю думкою стосовно подання звітності колишнім єдиноподатником у разі переходу ним на загальну систему оподаткування (див. врізку ліворуч).

…платники єдиного податку, які з 01 січня поточного року або пізніше переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за річний податковий (звітний) період (як новостворені), який для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року, враховуючи положення п.п. «а» п. 137.5 ст. 137 ПКУ.

Як бачите, податківці у своїй відповіді спираються на п.п. «а» п. 137.5 ПКУ, тоді як насправді його норми стосуються «платників податку, зареєстрованих протягом звітного (податкового) року (новостворених)». Поклавши руку на серце, слід сказати, що насправді екс-єдиноподатники такими не є.

Але раз вже є таке корисне ☺ роз’яснення, сам Бог велів ним скористатися. Тому, якщо у вас виникла подібна ситуація, рекомендуємо заручитися індивідуальною податковою консультацією із цього приводу, ненав’язливо згадавши при формулюванні свого запитання про існування такої консультації.

Нагадаємо: такі консультації в письмовій або електронній формі уповноважені надавати контролюючі органи в м. Києві, областях, міжрегіональні територіальні органи, ДФСУ**.

** Вам буде цікавою стаття «Індивідуальна податкова консультація: «слали та слатимуть»?» (журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 37).

Утім, це може і не згодитися. Нам, як і раніше, до душі думка, що звільняти екс-єдиноподатників від квартального подання декларації з податку на прибуток повинен «загальний для усіх» п.п. «в» п. 137.5 ПКУ. Він, нагадаємо, відносить до річників низькодохідних за підсумками минулого року платників податку.

При цьому річний доход «прив’язаний» саме до показників фінзвітності.

Дохід визначається за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід).

Якщо ви вписуєтеся і в п.п. «в» п. 137.5 ПКУ (ваш бухгалтерський доход за минулий рік не перевищує 20 млн грн.), ви в будь-якому разі є річним платником податку на прибуток і відзвітувати вам доведеться після переходу на загальну систему тільки за підсумками 2016 року.

Ну а щодо лібералізму податківців — частіше б так ☺.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться