Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, липень, 2016/№28
Друкувати

Податкові накладні на послуги мобільного зв’язку

Сумцова Ольга, податковий експерт, о.sumcova@buhgalter911.com
Оператор мобільного зв’язку виписує останнім числом місяця зведену податкову накладну. Але не на обсяг фактично наданих за місяць послуг, а на всю суму перерахованої йому протягом місяця оплати (залишається «перехідна» сума авансу). Що робити з податковим кредитом за такою податковою накладною?
ПДВ-облік, податковий кредит, податкові накладні

Послуги мобільного зв’язку можуть вважатися послугами, які мають як безперервний, так і ритмічний характер. А тому на такі послуги може складатися зведена податкова накладна. Щоправда, до її складання висуваються свої вимоги. Так, згідно з п. 201.4 ПКУ зведена податкова накладна складається з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг, наданих платнику протягом періоду, за який складається зведена податкова накладна.

Якщо ж на дату складання зведеної податкової накладної сума коштів, що надійшла на рахунок продавця у вигляді передоплати за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, то таке перевищення вважається авансом, на суму якого має складатися окрема податкова накладна в загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Інакше кажучи, оператор мобільного зв’язку повинен був скласти останнім днем місяця та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних 2 податкові накладні:

— зведену — на обсяг наданих протягом місяця послуг (згідно з рахунком);

— окрему податкову накладну — на суму перевищення оплат над фактичними постачаннями.

На те, що у такому разі оператор мобільного зв’язку зобов’язаний складати 2 податкові накладні (зведену та на залишок оплати), податківці прямо вказували в листі від 26.05.2015 р. № 11051/6/99-99-19-03-02-15.

У вашому ж випадку оператором мобільного зв’язку складена всього одна — зведена податкова накладна за підсумками звітного місяця. Фактично оператором порушений механізм виписки податкової накладної, передбачений п. 201.4 ПКУ. Таким чином, до податкового кредиту, відображеного за такою податковою накладною, можуть бути претензії.

При цьому останній абзац п. 201.10 ПКУ може в цьому випадку не врятувати податковий кредит і не перетворить «дефектну» зведену податкову накладну на дійсну. У цій нормі, нагадаємо, зазначено, що податкова накладна, яка містить помилки в обов’язкових реквізитах, які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст, період, сторони і суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.

Але в нашому випадку зведена податкова накладна якраз і містить перекручену (збільшену) суму податкових зобов’язань. І хоча загальна сума податкових зобов’язань за місяць оператором мобільного зв’язку буде обчислена/нарахована правильно, вона має бути ним розподілена на дві податкові накладні. Отже, відображати податковий кредит за однією «дефектною» зведеною накладною дуже небезпечно.

Чи є вихід із цієї ситуації?

Насамперед можна попросити мобільного оператора виправити зведену податкову накладну та на залишок передоплати видати ще одну податкову накладну. Але це не завжди є дієвим.

Скарга Д8. Платник ПДВ — споживач може поскаржитися на недбалого оператора через додаток Д8 до декларації з ПДВ.

Однак нагадаємо: сама собою скарга не надає права на податковий кредит. А тільки спричиняє загрозу можливої позапланової податкової перевірки такого оператора. А можливість її проведення є досить неоднозначною.

Відображати податковий кредит на підставі рахунка оператора мобільного зв’язку. Таку можливість надає п.п. «а» п. 201.11 ПКУ.

У ньому говориться, що підставою для включення ПДВ до податкового кредиту без отримання податкової накладної також є рахунок, який виставляється платнику за послуги зв’язку, містить загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця. До речі, за домовленістю оператори мобільного зв’язку можуть надавати такі рахунки, крім паперової форми, ще й в електронному вигляді.

Тому належним чином оформленого рахунка за послуги зв’язку повинно бути достатньо для відображення податкового кредиту за мобільними послугами.

Підтверджують це й податківці у згаданому листі від 26.05.2015 р. № 11051/6/99-99-19-03-02-15.

Одержувач телекомунікаційних послуг має право сформувати податковий кредит або на підставі рахунка, який виставляється платнику за послуги зв’язку, або на підставі податкової накладної, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Щоправда, слід пам’ятати, що, на відміну від податкових накладних, податковий кредит за рахунком, як і за іншими «замінниками» податкових накладних, повинен відображатися «місяць у місяць» (строк 365 днів на них не поширюється).

Але при відображенні податкового кредиту на підставі рахунка є свої недоліки.

По-перше, враховуючи, що оплата перевищує суму фактично наданих послуг зв’язку, сума «вхідного» ПДВ, яку ви зможете віднести до податкового кредиту за рахунком, буде менше суми, яку можна було б відобразити на підставі податкових накладних, — зведеної та звичайної. Тобто при варіанті з рахунком ПДВ із залишку оплати відставатиме з потраплянням до податкового кредиту.

По-друге, ніхто не скасовував правило першої події. Так, право на податковий кредит за «хвостом» передоплати за вимогами п. 198.2 ПКУ виникає в періоді, в якому здійснена передоплата. Якщо ж підприємство відображатиме податковий кредит на підставі рахунка, то цей залишок буде врахований тільки при відображенні податкового рахунку за наступний місяць.

Це не узгоджується з іще однією вимогою податківців — відображати податковий кредит за всіма «замінниками» податкової накладної «місяць у місяць».

По-третє, при такому підході будуть розбіжності між даними декларації і СЕА. Адже за формулою в СЕА сума ліміту буде вам автоматично збільшена на всю суму ПДВ, відображену у виписаній мобільним оператором зведеній податковій накладній. Тоді як до декларації потрапить податковий кредит тільки в сумі згідно з рахунком.

Тому, щоб не створювати собі зайвих труднощів з відображенням податкового кредиту за рахунком, потрібно:

— або вимагати від оператора мобільного зв’язку складання коректних зведених податкових накладних;

— або перераховувати їм передоплату на початку місяці та в тій сумі, яка приблизно відповідає вартості послуг, що були надані в попередньому місяці.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться