Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, травень, 2016/№18-19
Друкувати

Переплата з ПДВ у результаті подання УР: як її можна використати?

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
Подали уточнюючий розрахунок (УР) до декларації з ПДВ, яким зменшили суму ПДВ до сплати. У результаті утворилася переплата в інтегрованій картці. Як її використати? Чи можна її зарахувати в рахунок сплати зобов’язань за поточною декларацією?
ПДВ-облік, використовуємо переплату

Податківці наполягають на тому, що зарахувати переплату в рахунок сплати ПДВ-зобов’язань за поточною декларацією не можна (лист ДФСУ від 12.01.2016 р. № 344/6/99-99-19-03-02-15, роз’яснення в категорії 101.08 ЗІР). І пояснення у них тут просте: згідно з  п. 2001.5 ПКУ і п. 19 Порядку № 569* платник при настанні граничних строків сплати зобов’язань за декларацією повинен забезпечити наявність коштів на ПДВ-рахунку в сумі, відображеній у декларації. При цьому переплати, що значаться в інтегрованій картці, — не мають значення. Тому, незважаючи на наявність переплати, на електронний ПДВ-рахунок потрібно перерахувати всю суму зобов’язань за декларацією.

* Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569.

Суми за УР оминають електронний ПДВ-рахунок (п. 25 Порядку № 569).

Як же тоді можна використати цю переплату?

У принципі, суми переплат можна використати для сплати ПЗ за наступними УР. Так, якщо платник подасть УР, яким збільшить зобов’язання до сплати, то ці зобов’язання можна погасити за рахунок переплат, що значаться в інтегрованій картці.

Якщо ж це не знадобиться, то переплату можна повернути в порядку, передбаченому ст. 43 ПКУ (ср. 025069200). Для повернення ПДВ тут є особливість. Згідно з  п. 43.4 цього Кодексу повернення надміру сплачених сум ПДВ здійснюється виключно на електронний ПДВ-рахунок (повернути переплату відразу на поточний рахунок чи зарахувати її в рахунок плати за іншими податками не можна). Для такого повернення платнику треба подати заяву в довільній формі. За загальним правилом не пізніше ніж через 5 робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником заяви податківці повинні подати висновок Держказначейству про зарахування відповідної суми коштів на електронний ПДВ-рахунок ( п. 43.5 ПКУ).

Коли гроші надійдуть на ПДВ-рахунок, їх можна буде використати як сплату зобов’язань за поточною декларацією.

Зверніть увагу: повернення коштів на ПДВ-рахунок не позначиться на показнику ∑ПопРах, тобто ліміт реєстрації на цю суму не збільшуватиметься (він збільшується тільки при поповненні ПДВ-рахунка з поточного рахунка).

А потім «надлишок» коштів на ПДВ-рахунку можна повернути через додаток Д4, який подається разом з поточною декларацією з ПДВ (тільки також нагадаємо, що повернення грошей здійснюється зі зменшенням ліміту реєстрації та за умови, що це не призведе до виникнення від’ємного значення ліміту реєстрації).

При цьому через додаток Д4 надлишок коштів на ПДВ-рахунку можна (1) повернути на поточний рахунок або (2) направити до бюджету в рахунок сплати ПДВ (цей варіант є доцільним, коли потрібно забезпечити гроші для сплати зобов’язань за УР).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться