Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, травень, 2016/№22
Друкувати

Якщо працівник нарозмовляв понад ліміт

Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
Працівники підприємства для розмов у робочих цілях використовують корпоративні мобільні телефони. Для зменшення витрат на зв’язок керівник підприємства хоче встановити ліміт розмов. Причому при перевищенні ліміту вартість «понадрозмови» планують утримувати із заробітної плати працівників. Як документально оформити ці операції? Чи будуть для працівника такі «понадрозмови» оподатковуваним доходом?
утримання із зарплати, ПДФО, ВЗ, ЄСВ

Встановлюємо/переглядаємо ліміт. Напевно, кожен роботодавець, закріплюючи за працівником SIM-карту та мобільний телефон, що належать підприємству, про себе розуміє, що інколи такий працівник використовуватиме корпоративний зв’язок для особистих цілей. Зрозуміти працівника можна. Статися може будь-що, а під рукою свого (нероботодавського) телефону може не виявитися.

Відстежувати, куди телефонували працівники, морочитися з роздруківками розмов — нудна та невдячна справа. Ось і встановлюють роботодавці своїм працівникам ліміт на використання мобільного зв’язку. Така собі джентльменська угода: усе, що в межах ліміту, — оплачує підприємство, не вдаючись до роздрукування дзвінків, усе, що зверху, — працівник.

Ліміт на використання мобільного зв’язку можна встановити, наприклад, відповідним наказом (розпорядженням) керівника підприємства. З цим наказом працівників, за якими закріплені телефонні номери, що належать підприємству, слід ознайомити під підпис.

Важливо! Відрахування із зарплати працівника можуть робитися тільки у випадках, передбачених законодавством. Це прямо прописано у  ст. 127 КЗпП. Що з цього випливає? Якщо хочете без проблем утримувати із зарплати працівників понадлімітні суми, отримайте від них письмову згоду на такі дії.

Згоду на утримання із зарплати суми коштів, що перевищує встановлений ліміт, працівник може викласти у відповідній заяві. Також роботодавець і працівник можуть укласти письмову угоду, в якій вказати, що в разі перевищення останнім ліміту коштів сума перевищення утримується із зарплати працівника.

А якщо перевищення ліміту в окремому місяці пов’язане з виробничою необхідністю? У цьому випадку на підставі заяви працівника з проханням про одноразове збільшення ліміту на місяць, що минув, у якому слід вказати причини «перебору за лімітом», або службової записки його безпосереднього керівника роботодавець може прийняти рішення про збільшення ліміту на використання мобільного зв’язку. Таке рішення оформляють наказом (розпорядженням).

Крім того, можна спочатку в окремому документі, що регулює порядок користування корпоративним мобільним зв’язком, закріпити, що в разі перевищення місячного ліміту для службових цілей він може бути одноразово збільшений.

Наказ (розпорядження) про збільшення ліміту є? Тоді перейматися нічим. Адже встановлення ліміту — внутрішня справа роботодавця. І його перевищення працівником не означає, що понадлімітні розмови перестають бути пов’язаними з госпдіяльністю підприємства, а є фінансуванням особистих потреб працівника. Це просто домовленість двох сторін, яка може бути переглянута в разі потреби.

З документами розібралися. Переходимо до працівників та їх доходів.

Шукаємо дохід, враховуємо нюанси. Оскільки суми витрат на мобільний зв’язок, що перевищують встановлені ліміти, працівники відшкодовують підприємству, то оподатковуваний дохід у них не виникає.

Надліміт погашається із зарплати працівників, а отже, слід врахувати такі нюанси такої операції.

Проведення госпоперації з утримання частини заробітної плати в рахунок погашення заборгованості у вигляді понадлімітних розмов (у бухобліку проведена операція: Дт 661 — Кт 377) фактично прирівнюється до виплати зарплати.

Тому роботодавець повинен сплатити ПДФО та ВЗ протягом банківського дня, наступного за днем виплати ( п.п. 168.1.4 ПКУ, як при негрошовій формі виплати), а ЄСВ — у день здійснення операції з погашення заборгованості ( ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ).

Іноді у бухобліку операції з утримання із зарплати понадлімітних сум проводять останнім числом місяця. Отже, якщо на підприємстві день проведення такої операції та день виплати зарплати не збігаються, доведеться окремо сплачувати податки. Як цього уникнути? Можна, наприклад, при виплаті зарплати за першу половину місяця перераховувати ПДФО, ВЗ та ЄСВ із запасом, який повинен перекрити зобов’язання за цим податком/збором/внеском, що виникають при утриманні зарплати, у рахунок погашення заборгованості.

А можна (і очевидно, доцільніше) узагалі встановити, що утримання понадлімітних сум провадиться в день виплати зарплати (див. проводки далі). Тоді проблем з окремою сплатою ПДФО, ВЗ і ЄСВ не буде.

Бухгалтерський облік утримання із зарплати працівника вартості понадлімітних телефонних розмов*

* За умови зазначення в положенні про телефонний зв’язок, що утримання понадлімітних сум провадиться в день виплати зарплати.

з/п

Зміст господарської операції

Сума

грн

Бухгалтерський облік

Дт

Кт

1

Перераховано авансовий платіж за послуги мобільного зв’язку (за квартал)

6375,00

371

311

2

Відображений податковий кредит з ПДВ

1000,00

641

644

3

Віднесено вартість послуг мобільного зв’язку на витрати майбутніх періодів

5375,00

39

371

4

Списано суму ПДВ

1000,00

644

371

5

Віднесено на витрати вартість послуг мобільного зв’язку в межах ліміту (після закінчення місяця)

1720,00

92

39

6

Нараховано компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ на понадлімітну суму

36,00

643

641

7

Суму нарахованого ПДВ віднесено до складу заборгованості працівника

36,00

377

643

8

Відображено заборгованість працівника перед підприємством на понадлімітну суму

193,50

377

39

9

Утримано із зарплати працівника понадлімітну суму

229,50

661

377

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться