Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2016/№41
Друкувати

Демобілізація шостої «хвилі»

Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
особливий період, трудові гарантії, ст. 119 КЗпП

* Указ Президента України від 26.09.2016 р. № 411/2016.

На вашому підприємстві є мобілізовані працівники, яких повинні демобілізувати відповідно до цього Указу? Тоді зважте на таке.

Закінченням військової служби військовослужбовця вважають день виключення його зі списків особового складу військової частини. При цьому особи, звільнені з військової служби, зобов’язані у п’ятиденний строк прибути до районних (міських) військових комісаріатів для взяття на військовий облік. Тільки після цього (тобто наступного робочого дня після взяття на військовий облік) працівник має право стати, а роботодавець — допустити його до роботи.

Дату, з якої працівник приступив до виконання своїх посадових обов’язків, слід зафіксувати в наказі (розпорядженні) по особовому складу.

Детальніше про дії роботодавця у разі демобілізації його працівника читайте в одному з найближчих номерів журналу «Бухгалтер 911».

Але не лише питаннями демобілізації цікавий Указ, що коментується. З його появою спливла проблема особливого періоду. Адже саме до нього «прив’язані» трудові гарантії у вигляді збереження місця роботи, посади та середнього заробітку «солдатам підприємства», встановлені ч. 3 ст. 119 КЗпП. У чому полягає ця проблема?

Визначення особливого періоду наведено в законах України «Про оборону України» від 06.12.91 р. № 1932-XII та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.93 р. № 3543-XII (ср. 025069200). Під ним слід розуміти період, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відновний період після закінчення воєнних дій.

З роз’яснень Міноборони, наведених у листі від 01.10.2015 р. № 322/2/8417, випливає, що особливий період настав в Україні з моменту оголошення Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014 р. № 303/2014. Скасування особливого періоду буде проведено окремим Указом Президента України «Про демобілізацію» після стабілізації обстановки на сході України.

Після проведення відповідно до Указу Президента, що коментується, у вересні — жовтні звільнення в запас мобілізованих планується, що служити залишаться тільки строковики та контрактники. Чи означає це, що в Україні закінчився особливий період? Адже якщо немає мобілізованих, то й указу про їх демобілізацію не може бути. За роз’ясненнями ми звернемося до Міноборони... Сподіваємося найближчим часом отримати відповідь, якою негайно з вами поділимося.

Зауважимо, що Указ № 411/2016 набрав чинності з дня його опублікування — з 28.09.2016 р.
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться