Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, вересень, 2016/№36
Друкувати

Помилка в податковій накладній (переплутані значення у гр. 6 і 7): виправляємося

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
Підприємство в червні 2016 року склало податкову накладну та зареєструвало її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пізніше бухгалтер виявив, що у гр. 7 (ціна постачання) помилково проставлено значення гр. 6 (кількість), а в гр. 6 — навпаки, виявилося значення гр. 7. Зрештою це не призвело до зміни податкового зобов’язання. Як діяти у цьому випадку? Як виправити помилку?
ПДВ-облік, податкова накладна, помилки

Спершу зауважимо, що і показник гр. 7 («ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість»), і показник гр. 6 («кількість (об’єм, обсяг)») є обов’язковими реквізитами податкової накладної ( п. 201.1 ПКУ). А це означає, що у вашому випадку помилки допущено одразу в двох обов’язкових реквізитах податкової накладної. Тому щоб покупець не мав проблем з податковим кредитом і не поскаржився на вас за складання податкової накладної з помилками в обов’язкових реквізитах, краще все-таки виправити таку податкову накладну.

Як це зробити? Пункт 192.1 ПКУ передбачає, що при виправленні помилок у податкових накладних, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до такої податкової накладної.

На наш погляд, у розділі «Б» такого розрахунку коригування потрібно:

— першим рядком — «відмінусувати» помилковий запис (переписати «помилковий» рядок з податкової накладної зі знаком «-»);

— другим рядком — зазначити правильний запис без знака «+».

У гр. 2 як причину коригування зазначаємо «Виправлення помилки» (категорія 101.17 ЗІР).

Утім, податківці в категорії 101.17 ЗІР при виправленні помилки щодо кількості та ціни допускають складання «виправляючого» розрахунку коригування тільки на «дельту» (різницю збільшення/зменшення ціни/кількості). Але у нас як такого збільшення ціни чи кількості не відбулося, а просто переплутані значення в графах. Тому вважаємо, що все ж правильніше в цьому випадку в розрахунку коригування заповнювати два рядки (одним «зняти» неправильний запис, другим — заповнити правильні значення).

У декларації з ПДВ «нульовий» розрахунок коригування продавцю відображати не потрібно (категорія 101.20 ЗІР).

Приклад. Податкову накладну складено на постачання 150 одиниць товару за ціною 100 грн./од. на загальну суму 15000 грн. (без ПДВ). Помилково до гр. 6 внесли значення «100», а до гр. 7 — «150».

Податкова накладна з помилкою

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1

Товар «А»

шт.

2009

100

150

20

15000

«Виправляючий» розрахунок коригування

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

1

Виправлення помилки

Товар «А»

шт.

2009

-100

150

20

-15000

1

Виправлення помилки

Товар «А»

шт.

2009

150

100

20

15000

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться