Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, вересень, 2016/№36
Друкувати

БезПДВшні придбання: чи відображати у декларації з ПДВ?

Сумцова Ольга, податковий експерт, o.sumcova@buhgalter911.com
Чи обов’язково у декларації з ПДВ відображати придбання без ПДВ та коригування до них? Які наслідки чекають платника, якщо він не покаже такі придбання?
ПДВ-декларація, додаток Д1

БезПДВшні придбання підлягають відображенню у декларації з ПДВ. Для них у декларації передбачено спеціальний ряд. 10.3 «Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) товарів/послуг та необоротних активів на митній території України з нульовою ставкою та/або без податку на додану вартість».

Як бачимо, у ряд. 10.3 відображають обсяги придбань:

— за ставкою 0 %;

без ПДВ (купівлі: у неплатників, необ’єктні ( ст. 196 ПКУ), звільнені від ПДВ згідно зі ст. 197, підрозд. 2 розд. XX ПКУ).

Зокрема, у ряд. 10.3 відображаються «необ’єктні» послуги банку з розрахунково-касового обслуговування ( п.п. 196.1.5 ПКУ), роялті, що виплачуються грошима або цінними паперами ( п.п. 196.1.6 ПКУ).

Обсяги придбання товарів/послуг без ПДВ відображаються у ряд. 10.3 декларації за той звітний період, у якому вони були придбані (лист ДФСУ від 09.06.2016 р. № 12798/6/99-99-15-03-02-15). У додатках до ПДВ-декларації такі купівлі не розшифровуються!

Зовсім по-іншому складається ситуація з відображенням коригувань щодо безПДВшних придбань. Річ у тім, що нинішньою формою додатка Д1 передбачено, що в його таблиці 2 («Коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 розділу V Кодексу») відображають тільки коригування тих придбань, де був вхідний ПДВ за ставкою 20 % або 7 %. А ось коригування обсягів безПДВшних придбань у таблиці 2 додатка Д1 не показують.

Таким чином, безпосередньо обсяги безПДВшних придбань підлягають відображенню у декларації з ПДВ (у ряд. 10.3), а от коригування до них у декларації не показують.

Що буде за невідображення безПДВшних придбань у ряд. 10.3 декларації? Фінсанкції за ПКУ у цьому випадку не загрожують. Єдине, можуть притягти до адміністративної відповідальності за порушення порядку ведення податкового обліку. Розмір штрафу — від 85 до 170 грн., а за повторне порушення протягом року — від 170 до 255 грн. ( ст. 1631 КпАП). Утім, навіть можливість застосування цього штрафу досить примарна. Адже податківці самі говорять: якщо податкові зобов’язання показані в декларації в повному обсязі, то адміністративна відповідальність до платника не застосовується (лист ДФСУ від 20.11.2015 р. № 24784/6/99-99-10-03-02-15).

Кілька слів скажемо про зворотну ситуацію — безПДВшні постачання (до них належать постачання, що не обкладаються ПДВ за ст. 196 ПКУ, звільнені постачання та постачання за межами митної території України). Такі постачання відображаються у ряд. 5 ПДВ-декларації та підлягають розшифруванню в додатку Д6. І, що важливо: коригування щодо таких постачань підлягають відображенню в таблиці 1 додатка Д1 (гр. 7) і відповідно у ряд. 7 декларації. Адже обсяги таких постачань використовуються для визначення частки використання товарів/послуг у неоподатковуваних операціях.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться