Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, вересень, 2016/№37
Друкувати

Податкова накладна, зареєстрована за старою формою, — не завада для податкового кредиту

Сумцова Ольга, податковий експерт, o.sumcova@buhgalter911.com
Чи дійсна податкова накладна, зареєстрована 01.04.2016 р. за старою формою? Податківці нарешті озвучили свою думку із цього приводу. Усі подробиці — далі.
ПДВ-облік, податкові накладні

Ви, напевно, пам’ятаєте невтішну ситуацію з реєстрацією податкових накладних 01.04.2016 р. З цієї дати почала діяти нова форма податкової накладної. Але найголовніше! Усі податкові накладні починаючи з 01.04.2016 р. (у тому числі і складені до цієї дати) повинні були реєструватися за новою формою. Це було прямо закріплено у п. 3 Порядку № 1307*.

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Але ось «технічно» настроїти реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі фіскали не встигли. У результаті фактично податкові накладні 01.04.2016 р. реєструвалися в Єдиному реєстрі як за новою, так і за старою формою. Знаючи ставлення податківців до податкових накладних, покупці, які отримали стару форму накладної, одразу ж запитували себе: чи можна на її підставі показати податковий кредит?

Ми свого часу зазначали, що для претензій до старої податкової накладної законодавчих підстав немає**.

** Стаття «Про стикування старої та нової форм податкової накладної» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 15).

Але ж, певна річ, платникам хотілося переконатися, що такої самої думки дотримуються і податківці. І от нарешті ми дочекалися від них такого роз’яснення. Фіскали у листі ДФСУ від 09.08.2016 р. № 17186/6/99-99-15-03-02-15 підтвердили, що стара форма податкової накладної не може бути єдиною причиною для зняття податкового кредиту ☺. Так, у листі сказано, що «реєстрація в ЄРПН податкової накладної за формою, яка на дату такої реєстрації втратила чинність (якщо в реєстрації такої податкової накладної не відмовлено), не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною».

Податківці визнають, що згідно з п. 7 Порядку № 1246*** після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування на реєстрацію вони зобов’язані перевірити відповідність електронного документа встановленому формату (стандарту).

*** Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246.

Відповідно, якщо податкова накладна зареєструвалася за старою формою — це означає, що вона пройшла таку перевірку і є дійсною. Покупець має право на податковий кредит за такою податковою накладною.

Втім, навіть якщо теоретично припустити, що така податкова накладна помилкова, ця помилка все одно не заважає ідентифікації операції. А отже, і не може бути причиною для зняття кредиту.

Тому ті покупці, які боялися показувати податковий кредит на підставі податкової накладної, складеної за старою формою, можуть сміливо його тепер показати****.

**** Нюанси знайдете у статті «Обмежувальні» ПДВ-строки (180, 365, 1095): нюанси застосування» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 33).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться