Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, вересень, 2016/№40
Друкувати

ПДВ-запитання: коригуємо податкову накладну

Сумцова Ольга, податковий експерт, o.sumcova@buhgalter911.com
Тема ПДВ-коригувань та виправлення помилок у податкових накладних воістину невичерпна. Практика підкидає усе нові й нові ситуації. Тому сьогодні наводимо традиційні бліц-відповіді на ваші запитання з цієї теми*.
УКТ ЗЕД, податкова накладна, сумові помилки

* Для вас також будуть цікавими статті «Розрахунок коригування: ваші запитання — наші відповіді» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 39) та «Розрахунок коригування до податкової накладної: збірник рішень» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 37).

Змінився код УКТ ЗЕД товару

Покупець перерахував аванс за імпортний товар. На суму передоплати було виписано і зареєстровано податкову накладну. Але після оформлення митної декларації код УКТ ЗЕД змінився. Як і коли складати розрахунок коригування?

Оскільки код УКТ ЗЕД — обов’язковий реквізит податкової накладної ( п.п. «і» п. 201.1 ПКУ), краще скласти до неї розрахунок коригування. Тоді покупець спатиме спокійно. І ви теж .

Податківці розцінюють зміну коду УКТ ЗЕД як зміну номенклатури. Тому складається розрахунок коригування так само, як на зміну номенклатури:

— одним рядком мінусується неправильний запис — з «помилковим» кодом УКТ ЗЕД (гр. 7 з «-»);

— другим рядком проводиться правильний запис — із зазначенням правильного коду УКТ ЗЕД.

На яку дату складати розрахунок коригування? Фіскали кажуть, що на дату митного оформлення товару (категорія 101.07 ЗІР). Але ми вважаємо, що не обов’язково прив’язуватися саме до цієї дати. Адже ще не відомо, відвантажите ви саме цю партію товару або ж увезете нову (а там код УКТ ЗЕД може бути іншим). Тому можна скласти розрахунок коригування на дату відвантаження товару (тим більше що у разі зміни номенклатури податківці рекомендують складати розрахунок коригування саме за датою фактичного відвантаження нової номенклатури — категорія 101.07 ЗІР).

Виправлення сумової помилки

Під час складання податкової накладної помилилися в сумі: накладну зареєстровано на 5000 грн., а потрібно на 7000 грн. «Виправляючий» розрахунок коригування складено в наступному місяці. Як і коли відображати такий розрахунок коригування в декларації?

Вам як постачальнику зобов’язання в повній сумі потрібно включити в місяці їх виникнення (незважаючи на те, що розрахунок коригування буде зареєстровано в наступному місяці).

Зобов’язання потрібно показати у ряд. 1 декларації (якщо помилку виявлено в наступному періоді, то подаємо уточнюючий розрахунок, в якому виправляємо помилку у ряд. 1).

А от покупець відображає податковий кредит після отримання зареєстрованого розрахунку коригування (якщо розрахунок коригування зареєстровано своєчасно — в місяці його складання, несвоєчасно — в місяці його реєстрації). Покупець показує податковий кредит у повній сумі у ряд. 10 декларації, а розрахунок коригування у себе не відображає.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться