Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, серпень, 2017/№33
Друкувати

Донорство в робочий день: бонуси

Синько Неля, начальник відділу оплати праці в позабюджетній сфері Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Мінсоцполітики
Працівник працює за 40-годинним робочим тижнем з вихідними днями в суботу і неділю. У свій робочий день 24.05.2017 р. він пройшов медичне обстеження і добровільно здав кров (відповідні довідки надані за місцем роботи). Чи може він додати додатковий день відпочинку за донорство крові до щорічної відпустки, яка йому надається тривалістю 14 календарних днів з 15.06.2017 р. по 29.06.2017 р. (наприклад, використати його 30.06.2017 р.)? Як зазначити в табелі обліку використання робочого часу і сплатити день здачі крові і додатковий день відпочинку за донорство крові?
трудове законодавство, середня зарплата, табелювання робочого часу

Про основні пільги, гарантовані працівникам-донорам за місцем роботи, йдеться в ст. 9 Закону № 239/95*. При цьому порядок їх надання розрізняється залежно від того, коли саме працівник здав кров — у свій робочий день або перебуваючи в щорічній відпустці. У запитанні йдеться про перший випадок. Ним і займемося .

* Закон України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.95 р. № 239/95-ВР.

Гарантії за місцем роботи. У день здачі крові і в день медичного обстеження працівник, який виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форми власності зі збереженням середнього заробітку (ч. 1 ст. 9 Закону № 239/95). Звичайне медичне обстеження донора крові і власне здачу крові здійснюють в один день. Тому, зазвичай, для цілей медичного обстеження і здачі крові працівника-донора звільняють від роботи на один день зі збереженням середнього заробітку.

Крім того, після кожного дня здачі крові донорові надається додатковий день відпочинку зі збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути доданий до щорічної відпустки або використаний в інший час протягом року після дня здачі крові (ч. 2 ст. 9 Закону № 239/95).

В означеній ситуації працівнику надається щорічна відпустка з 15.06.2017 р. по 29.06.2017 р. Тому з метою приєднання додаткового дня відпочинку за донорство крові цей день може бути використаний (за бажанням працівника) 14.06.2017 р. або 30.06.2017 р. Тож цілком обґрунтовано працівник (за бажанням) може використати додатковий день відпочинку за донорство крові 30.06.2017 р., таким чином додавши його до щорічної відпустки.

Для того щоб повною мірою скористатися вказаними гарантіями, працівник повинен подати за місцем роботи письмову заяву про свій намір пройти медичне обстеження і здати кров не пізніше ніж за 3 дні до дня медичного обстеження (ч. 1 ст. 14 Закону № 239/95).

У цій же заяві він указує і дату використання додаткового дня відпочинку за донорство крові.

Крім того, працівник обов’язково подає за місцем роботи довідку про надання донорам пільг за формою № 435/о, затвердженою наказом МОЗ від 07.07.2003 р. № 301 (ч. 6 ст. 9 Закону № 239/95).

Табель. У табелі обліку використання робочого часу день проходження медичного обстеження / здачі крові (у нашому випадку — 24.05.2017 р.) і додатковий день відпочинку за донорство крові (у нашому випадку — 30.06.2017 р.) слід позначати буквеним кодом «ІН» або цифровим кодом «22».

Оплата. День медичного обстеження / здачі крові і додатковий день відпочинку за донорство крові оплачуються виходячи із середнього заробітку. Для розрахунку середньої зарплати беремо виплати за останні 2 календарні місяці роботи (за винятком виплат за середньою зарплатою), що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата (абз. 3 п. 2 Порядку № 100**).

** Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

Такою подією є день проходження медичного обстеження / здачі крові й окремо — додатковий день відпочинку за донорство крові.

В означеному випадку працівник пройшов медичне обстеження і здав кров в один день — 24.05.2017 р. Отже, розрахунковим періодом для обчислення середньої зарплати для оплати цього дня є березень — квітень 2017 року. Припустимо, що зарплата працівника склала за березень і квітень 2017 року по 4300 грн. за кожен місяць (відпрацьовані всі робочі дні за графіком).

Визначаємо плату за день проходження медичного обстеження / здачі крові: (4300,00 + 4300,00) : (22 + 19) = 209,76 (грн.),

де 22 і 19 — кількість робочих днів у розрахунковому періоді, а саме в березні і квітні 2017 року для 40-годинного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу і неділю.

Отже, за день медичного обстеження / здачі крові працівнику належить оплата (середній заробіток) у розмірі 209,76 грн.

Тепер поговоримо про оплату за додатковий день відпочинку за донорство крові, який доданий до щорічної відпустки. Зауважимо: відпускні і додатковий день відпочинку за донорство крові оплачуються виходячи з різних середньоденних зарплат.

Адже розрахунковий період для оплати днів щорічної відпустки і додаткового дня відпочинку за донорство крові визначаємо окремо.

У ситуації, наведеній у запитанні, працівник використовує додатковий день відпочинку за донорство крові 30.06.2017 р. Для розрахунку середньої зарплати за додатковий день відпочинку внаслідок донорства, що припадає на червень, беремо період квітень — травень 2017 року. При цьому пам’ятаємо: у травні 2017 року за середньою зарплатою оплачували день медичного обстеження і здачі крові. А за правилом абз. 2 п. 4 Порядку № 100 таких днів і оплату за них виключаємо з розрахункового періоду квітень — травень 2017 року. Припустимо, що за травень 2017 року працівнику нарахована зарплата в розмірі 4294,76 грн. (з них 209,76 — оплата за день медичного обстеження / здачі крові).

У такому разі оплата за додатковий день відпочинку внаслідок донорства крові складе: (4300,00 + 4294,76 - 209,76) : (19 + 20 - 1) = 220,66 (грн.),

де 19 і 20 — кількість робочих днів у розрахунковому періоді, а саме у квітні і травні 2017 року для 40-годинного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу і неділю;

1 — день проходження медичного обстеження і здачі крові, який виключається з розрахункового періоду внаслідок його оплати за середньою зарплатою.

Виходить, що додатковий день відпочинку за донорство крові працівнику оплачується в розмірі 220,66 грн.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться