Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, лютий, 2017/№9
Друкувати

Трудові перевірки: відповідаємо на актуальні запитання

Товстоп’ят Юрій, податковий експерт, y.tovstopyat@buhgalter911.com
Новорічні зміни в частині нових штрафів за порушення трудового законодавства й оновлених розмірів тих, що існували раніше, продовжують залишатися «на гребені хвилі». У межах цієї статті пропонуємо вашій увазі деякі тонкощі стосовно перевірок і ризикованих дій у цій сфері.
трудове законодавство, штрафи, перевірки

Якщо колективний договір не зареєстрований

Трудовий договір на підприємстві існує, але не зареєстрований у місцевій адміністрації. Чи є це проблемою?

Так, обов’язковість повідомної реєстрації колективного договору дійсно прописана в трудовому законодавстві (передбачена ст. 15 КЗпП і ч. 11 ст. 9 Закону № 33561). Із цією метою навіть розроблений відповідний Порядок № 1152.

1 Закон України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.93 р. № 3356-XII.

2 Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, затверджений постановою КМУ від 13.02.2013 р. № 115.

Реєстрацію колективних договорів проводять районні, районні в м. Київ держадміністрації, виконавчі комітети сільських, селищних і міських рад.

Але конкретні терміни для виконання цього обов’язку жодним з вищеперелічених документів не встановлені . У Порядку № 115 є лише термін для «реєстратора».

Звідси висновок — по-хорошому відповідальності за недотримання повідомної реєстрації колективного договору бути не повинно.

Свою «нерозторопність» можна пояснити, наприклад, необхідністю приведення договору у відповідність із чинним законодавством . Так, Законом № 17743 встановлено, що:

3 Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-VIII.

— мінімальна заробітна плата не застосовується як розрахункова величина в колективних договорах і угодах усіх рівнів;

— сторонам, що уклали колективні договори й угоди, слід у тримісячний термін привести норми у відповідність із цим Законом згідно із законодавством.

Знову ж таки, в Порядку № 115 сказано, що «сторони угоди (договору) подають...». Відповідно не факт, що провина в нереєстрації договору лежить саме на підприємстві (його посадових особах).

«Зіграти» на користь роботодавця повинен і той факт, що навіть саме укладення колективного договору не є обов’язковим.

Див. листи Мінсоцполітики від 03.10.2005 р. № 7825/0/14-05/015-15 і від 31.07.2013 р. № 8422/0/14-13/18.

Нарешті зазначимо, що фізособи-підприємці, які є роботодавцями, до укладення колективних договорів узагалі відношення не мають.

«Контрольна закупівля» під час перевірки Держпраці

Чи має право Держпраці проводити «контрольні закупівлі» в ході своєї перевірки?

Коли говоримо про «контрольні закупівлі», асоціації виникають з податківцями, податковою міліцією, МВС, СБУ, держслужбою по боротьбі з економічною злочинністю, а також органами захисту прав споживачів.

Чи може Держпраці стати в означений ряд? Права на це її посадовим особам ніхто не давав.

Річ у тому, що для того, щоб мати можливість проводити контрольні закупівлі, відповідне право має бути закріплене на законодавчому рівні.

Зокрема, право проводити контрольні розрахункові операції до початку перевірки щодо дотримання платниками податків порядку проведення готівкових розрахунків і застосування РРО за податківцями (!) закріплене п.п. 20.1.11 ПКУ.

Конкретизацію бачимо в п. 80.4 цього Кодексу, де сказано, що перед початком фактичної перевірки з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій і ведення касових операцій податківці можуть провести контрольну розрахункову операцію.

«Перелопативши» ж профільне Положення № 964, згадок про можливість проведення «трударями» контрольних закупівель / розрахункових операцій ми не знайшли.

4 Положення про Державну службу України з питань праці, затверджене постановою КМУ від 11.02.2015 р. № 96.

Немає будь-яких згадок і в Порядку № 3905, що регулює порядок проведення перевірок трудового законодавства Держпраці і її територіальними органами.

5 Порядок проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів, затверджений наказом Мінсоцполітики від 02.07.2012 р. № 390.

Відповідно, якщо говоримо суто про перевірки «трударів», то контрольних закупівель / розрахункових операцій вони проводити не можуть. Принаймні, якщо діятимуть у правовому полі .

Просто так узяти й оштрафувати вас на підставі акта перевірки податківців «трударі» теж не можуть. Такої підстави, як акт перевірки податківців, у Порядку № 5096 немає.

6 Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2013 р. № 509.

Але не такі прості наші перевіряючі. Якщо «трударі» і податківці скооперуються і прийдуть на перевірку разом, то, в принципі, здобутий податківцями «фактаж» може стати в пригоді і «трударям».

Знову ж таки, й у тих, і в інших мають бути підстави для приходу, в чому обов’язково слід переконатися!

Для податківців підстави для фактичної перевірки, перед якою можливе проведення контрольної розрахункової операції, перелічені в п. 80.2 ПКУ.
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться