Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, січень, 2017/№3
Друкувати

«Трудова» квота. Настав час звітувати

Соломіна Марія, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
Як правило, «трудова» квота не завдає особливого клопоту роботодавцям. Єдиний мінус — необхідність звітувати за підсумками кожного року. Звіт складали рік тому і вже не пам’ятаєте, як це робиться? Або ви взагалі не в курсі, що ще за квота така? Не біда! Зараз усе розкладемо по... табличках.
роботодавці з числом працівників більше 20 осіб

Експрес-відповіді на ваші запитання

Так уже ми влаштовані: не хочемо отримувати відповіді на запитання довгі та незрозумілі, а хочемо швидкі та чіткі. Бажання читача для нас закон ! Наші експрес-відповіді на «працеквотні» запитання — нижче в табл. 1.

Таблиця 1. Експрес-відповіді

Запитання

Відповідь

Хто зобов’язаний розраховувати «трудову» квоту?

«Трудову» квоту встановлено тільки для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників більше 20 осіб

Чи повинні розраховувати «трудову» квоту підприємці?

Ми вважаємо, що ні. Адже вони не зазначені в ч. 2 ст. 14 Закону про зайнятість* серед тих, для кого таку квоту встановлено.

І хоча з роз’яснень Мінсоцполітики (див. лист від 23.09.2013 р. № 733/021/106-13) випливає зворотне, ми з цим категорично не згодні

Як розрахувати чисельність працівників?

Дуже просто — за показником середньооблікової кількості штатних працівників (далі скорочуємо до СКШП) за рік. Якщо це значення за 2015 та/або 2016 рік — 20 осіб або менше, можете не морочити собі голову «трудовою» квотою . А якщо більше 20? Тоді ласкаво просимо до нашої оселі. Ця стаття для вас

Чому дорівнює квота?

Розмір «трудової» квоти на 2016 рік дорівнює 5 % СКШП за 2015 календарний рік ( ст. 14 Закону про зайнятість)

Кого включати до рахунку виконання «трудової» квоти?

Тих працівників, які (1) мають додаткові гарантії з працевлаштування (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку, установленого ст. 26 Закону № 1058**) і при цьому (2) працюють на вашому підприємстві на умовах повної зайнятості за основним місцем роботи. Тобто сумісники і працівники з неповним робочим часом пролітають повз

Де поглянути перелік тих, хто «входить до квоти»?

Він наведений у ст. 14 Закону про зайнятість. Не хочете витрачати час на пошуки цього Закону? І не потрібно! Перелік категорій осіб з додатковими гарантіями у працевлаштуванні ми навели нижче в табл. 2

А якщо за квотою недобір?

Тут два варіанти: або шукаєте самостійно, кого працевлаштувати в рахунок виконання «трудової» квоти, або звертаєтеся за допомогою до центру зайнятості

Як відзвітувати за «трудовою» квотою?

За «трудовою» квотою подають до центру зайнятості Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванні за звітний рік (далі — Інформація). Її форму наведено в додатку до Порядку № 271***

У який спосіб можна подати Інформацію?

Порядок № 271 відповідь на це запитання не дає. Але з усних роз’яснень фахівців центру зайнятості випливає, що її потрібно подавати на паперових носіях особисто

Куди подавати?

До будь-якого найближчого центру зайнятості незалежно від місцезнаходження підприємства

До якого строку потрібно подати Інформацію?

Строк подання Інформації не пізніше 1 лютого. У 2017 році 1 лютого — середа, а отже, ця дата буде граничним строком для подання Інформації за 2016 рік

Яку відповідальність передбачено за неподання або несвоєчасне подання Інформації?

За неподання або несвоєчасне подання Інформації, як і за невиконання квоти, відповідальності не передбачено. Проте підприємство можуть покарати за необґрунтовані відмови у працевлаштуванні неконкурентноспроможних громадян у межах невиконаної квоти, зокрема, якщо громадянина прислав центр зайнятості. Штраф становить 2 мінзарплати, установлені на момент виявлення порушення ( ст. 53 Закону про зайнятість), за кожну таку відмову

Як заповнити Інформацію?

Про це розповімо в табл. 3 наприкінці цієї статті

* Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI.

** Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.09.2003 р. № 1058-IV.

*** Порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванні, затверджений наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 р. № 271.

Таблиця 2. Громадяни, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні

№ з/п

Категорії осіб

Документи, що підтверджують статус працівника

1

Один із батьків або особа, яка їх замінює і:

1.1

— утримує дитину (дітей) віком до шести років

1. Копія свідоцтва про народження дитини.

2. Копія рішення місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування про встановлення опіки чи піклування над такою дитиною або рішення суду — для осіб, які замінюють батьків

Важливо! Для того, щоб урахувати свого працівника в рахунок виконання «трудової» квоти, необхідно отримати від роботодавця другого з батьків дитини письмове підтвердження про умови працевлаштування такого другого з батьків, тобто про те, що він не працевлаштований у рахунок виконання «трудової» квоти (див. лист Мінсоцполітики від 29.08.2013 р. № 682/021/106-13).

1.2

— виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда

1. Копія пенсійного посвідчення із записом про інвалідність — для осіб, які виховують дитину-інваліда.

2. Довідка про отримання (неотримання) допомоги за формою, наведеною в додатку 11 до Інструкції № 345*, — для одинокої матері (батька).

3. Документи, зазначені в п. 1.1 таблиці

Зараховуємо в рахунок виконання квоти до досягнення дитиною 14 років або дитиною-інвалідом 18 років.

Урахуйте: якщо пенсійне посвідчення відсутнє, замість нього можна надати копію посвідчення особи, яка отримує державну соціальну допомогу відповідно до Закону № 2109** (див. наказ Мінпраці від 16.11.2007 р. № 612), або копію форми № 080/о, затвердженої наказом МОЗ від 04.12.2001 р. № 482, або копію форми № 157-1/о, затвердженої наказом МОЗ від 30.07.2012 р. № 577.

1.3

— утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності)

1. Копія пенсійного посвідчення, що містить запис про інвалідність.

2. Довідка про отримання (неотримання) допомоги за формою, наведеною в додатку 11 до Інструкції № 345, — для одинокої матері (батька).

3. Документи, зазначені в п. 1.1 таблиці

Зараховуємо до досягнення батьками пенсійного віку згідно зі ст. 26 Закону № 1058.

Урахуйте: якщо пенсійне посвідчення відсутнє, замість нього можна надати копію посвідчення особи, яка отримує державну соціальну допомогу відповідно до Закону № 2109, або копію форми № 080/о, затвердженої наказом МОЗ від 04.12.2001 р. № 482, або копію форми № 157-1/о, затвердженої наказом МОЗ від 30.07.2012 р. № 577.

2

Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування

Копія виписки з електронної обліково-статистичної картки дитини за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики від 28.12.2015 р. № 1256

Зараховуємо до досягнення ними 18 років.

3

Особи, звільнені після відбування покарання або примусового лікування

Копія довідки про звільнення за формою, наведеною в додатку 9 до Інструкції № 847***

Зараховуємо до моменту припинення трудових відносин з роботодавцем, який прийняв їх на роботу після відбування покарання або примусового лікування.

4

Молодь віком до 35 років, яка:

4.1

— закінчила або припинила навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, ПТНЗ та вишах і вперше приймається на роботу

Копія диплома або іншого документа про освіту

Зараховуємо за умови, що вони були прийняті на це місце роботи протягом 6 місяців після закінчення або припинення навчання. До квоти включаємо протягом 3 років з дня прийняття на роботу.

4.2

— звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і вперше приймається на роботу

Копія військового квитка

Зараховуємо за умови, що вони були прийняті на це місце роботи протягом 6 місяців після закінчення або припинення служби. До квоти включаємо протягом 3 років з дня укладення першого трудового договору після звільнення зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби.

5

Особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону № 1058 залишилося 10 і менше років

Копія паспорта

Зараховуємо до настання пенсійного віку.

6

Особи, яким виповнилося 15 років і які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу

Копія свідоцтва про народження дитини

Зараховуємо протягом 3 років з дня прийняття їх на роботу.

7

Учасники бойових дій, зазначені в пп. 19 і 20 ст. 6 Закону № 3551****

1. Посвідчення учасника бойових дій.

2. Копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (див. п. 10 Порядку № 198*****)

* Інструкція щодо порядку оформлення та ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затверджена наказом Мінпраці від 19.09.2006 р. № 345.

** Закон України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» від 16.11.2000 р. № 2109-III.

*** Інструкція про роботу відділів (груп, секторів, старших інспекторів) контролю за виконанням судових рішень установ виконання покарань і слідчих ізоляторів, затверджена наказом Мін’юсту від 08.06.2012 р. № 847/5.

**** Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII.

***** Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затверджений постановою КМУ від 20.03.2013 р. № 198.

Таблиця 3. Заповнення рядків Інформації

Код рядка

Пояснення

01

Проставляйте СКШП за 2015 рік (у цілих одиницях). Його розраховуйте згідно з п. 3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 р. № 286

02

Зазначайте СКШП за 2016 рік за працівниками, які мали додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванні (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку, установленого ст. 26 Закону № 1058) і при цьому були працевлаштовані на умовах повної зайнятості

03

Зазначайте кількість штатних працівників, які повинні були працювати на робочих місцях, створених роботодавцем, відповідно до «трудової» квоти у 2016 році.

Цей показник дорівнює 5 % від показника, проставленого в рядку 01 Інформації. Отриманий результат округлюємо до цілих одиниць за загальноарифметичними правилами (п. 3.3 Порядку № 271)

04

Зазначайте чисельність громадян, яких ваше підприємство планує працевлаштувати в рахунок квоти у 2017 році (5 % від СКШП за 2016 рік).

Заповнюєте, якщо «недобір» або якщо хочете працевлаштувати неконкурентоспроможних громадян понад квоту. У зворотній ситуації ставите «0». Додавати до Інформації жодні пояснювальні записки не потрібно

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться