Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, червень, 2017/№25
Друкувати

Офіцери запасу, на перший-другий розрахуйсь!

Білова Наталя, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
Працівника нашого підприємства, який закінчив військову кафедру при ВНЗ, викликали в районний військкомат. Якщо його призовуть і він проходитиме військову службу за призовом осіб офіцерського складу, чи повинні ми зберігати за ним робоче місце і середній заробіток? Якщо так, то як довго?
солдати підприємства

Про те, що особи офіцерського складу (причому як чоловіки, так і жінки), які закінчили військові кафедри при ВНЗ, але не служили в армії, повинні готуватися до призову на військову службу, Генеральний штаб ВСУ попередив ще на початку 2017 року.

Такий призов передбачений п. 5 ст. 11 Закону № 2232* і проводиться за наказом Міноборони в разі потреби. Зовсім нещодавно міністр оборони підписав наказ про призов. Тепер офіцерів запасу чекають у військкоматах .

* Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 р. № 2232-XII.

Що ж в такій ситуації повинні знати роботодавці? А ось що.

Особливості проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу регламентує розд. Х Інструкції № 170**. Відповідно до п. 10.1 цієї Інструкції до кола офіцерів-«призовників» входять громадяни України віком до 43 років, які: (1) пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу; (2) склали встановлені іспити; (3) мають вищу освіту не нижче бакалавра; (4) мають відповідне первинне військове звання офіцера запасу згідно із Законом № 2232 (ср. 025069200).

** Інструкція про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затверджена наказом Міноборони від 10.04.2009 р. № 170.

Строк військової служби для осіб офіцерського складу, які проходять її за призовом, — до 18 місяців.

Початком військової служби за призовом осіб офіцерського складу є день відправлення у військову частину з районного (міського) військового комісаріату (п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону № 2232).

А закінченням проходження військової служби вважають день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (згідно з ч. 2 ст. 24 Закону № 2232).

Призов на військову службу офіцерів запасу здійснюється після обов’язкового медичного огляду.

За працівниками — офіцерами запасу, призваними на військову службу під час дії особливого періоду, роботодавці зобов’язані зберігати місце роботи, посаду і середній заробіток. Про це говорить ч. 3 ст. 119 КЗпП.

Як довго зберігати? На строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення громадянина з військової служби. До речі, особливий період був уведений у нашій країні навесні 2014 року і діє він досі .

Тобто стосовно працівника — офіцера запасу, призваного на військову службу, ви дієте точно так, як і стосовно працівників, яких призвали з вашого підприємства на строкову військову службу.

Майте на увазі: офіцери запасу, які вже проходили військову службу, призову не підлягають.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться