Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, березень, 2017/№11
Друкувати

Податкова накладна на роботи/послуги: одиниця виміру

Сумцова Ольга, податковий експерт, o.sumcova@buhgalter911.com
«У тихому вирі…» Здавалося б, у заповненні одиниці виміру на роботи/послуги теж нічого складного немає. Але… два «гарячі» питання нам усе-таки доведеться розглянути в сьогоднішній статті.
одиниці виміру в податковій накладній

Якщо ви хочете уникнути претензій фіскалів, то краще, щоб у податковій накладній була вказана та одиниця виміру, яка фігурує в первинці і договорі. Податківці завжди в цьому випадку люблять посилатися на п. 44.1 ПКУ, який вимагає вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинки.

Організація з вивезення сміття в акті виконаних робіт указує одиницю виміру «м3», а в податковій накладній — «грн». Чи буде дійсною така податкова накладна?

Більше того, на те, що в податковій накладній повинна фігурувати одиниця виміру з первинки, вказує і п. 16 Порядку № 1307*.

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Тут, звичайно, варто зазначити, що одиниця виміру не належить до обов’язкових реквізитів податкової накладної ( п. 201.1 ПКУ). Тобто можна вважати, що податкова накладна, у якій вказана неправильна одиниця виміру, не вважається заповненою з порушенням. Але потрібно пам’ятати, що від одиниці виміру може безпосередньо залежати інший, уже обов’язковий, реквізит податкової накладної — «Кількість (об’єм, обсяг)» (гр. 6). Тому якщо, наприклад, згідно з актом виконаних робіт підприємству надані послуги з вивезення 50 м3 сміття, але в податковій накладній як одиницю виміру (гр. 4) буде вказано «грн», а в кількості (гр. 6) — «1», то вже можуть бути претензії до вказаного в податковій накладній об’єму наданих послуг. Тож краще, щоб одиниці виміру товарів/послуг у первинці і податковій накладній збігалися.

Послуга має тільки вартісне вираження. Одні контрагенти ставлять у цьому випадку одиницю виміру «грн», інші — «послуга». Як правильно?

Вважаємо, що це не принципово й обидва варіанти допустимі.

Нагадаємо, що раніше в разі постачання послуг, які вимірюються тільки у вартісному вираженні, податківці радили в гр. 4 вказувати «послуга», а гр. 5 залишати порожньою.

Зараз же нинішні рекомендації податківців у категорії 101.17 ЗІР зводяться до цитування положень п.п. 3 п. 16 Порядку № 1307 без конкретизації, яка саме одиниця виміру повинна вказуватися в гр. 4 податкової накладної.

Оскільки вартість послуги виражена в гривнях, то можна вказувати в гр. 4 «грн», а в гр. 5 — код «2454». Ніхто не забороняє як одиницю виміру податкової накладної обрати «послугу» (у гр. 4 в цьому випадку стоятиме «послуга», а гр. 5 буде порожня).

Сам запис «грн» або «послуга» не змінює обов’язкових реквізитів податкової накладної (зокрема, гр. 6, що відповідає за кількість, обсяг постачання, і гр. 7 — за ціну постачання) і суму ПДВ.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться