Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, травень, 2017/№18-19
Друкувати

У ПДВ-декларації заповнений ряд. 4.1: чи обов’язковий додаток Д1?

Сумцова Ольга, налоговый эксперт
У новій формі декларації з ПДВ навпроти ряд. 4.1 і 4.2 з’явилося відсилання до додатка Д1. Багатьох це не на жарт схвилювало. Причому переважно вже після здачі декларації. Давайте розберемося, у яких випадках потрібно подавати цей додаток, якщо заповнені ряд. 4.1 і 4.2.
ПДВ-облік, «компенсуючі» податкові зобов’язання, Д1

Поява відсилання в ряд. 4.1 і 4.2 до додатка Д1 пов’язана з тим, що в них тепер слід відображати і коригування до «компенсуючих» податкових зобов’язань, нарахованих за пп. 198.5 і 199.1 ПКУ (п.п. 5 п. 3 розд. V Порядку № 21*).

* Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21.

Тобто коригування до ряд. 4.1 і 4.2 потрібно відображати в цих же рядках. Якщо, наприклад, потрібно буде зменшити «компенсуючі» податкові зобов’язання, то таке зменшення показують за ряд. 4.1 (4.2).

Раніше такі коригування відображалися разом з іншими в «загальному» ряд. 7.

Тому подавати додаток Д1, якщо заповнений ряд. 4.1 або 4.2, потрібно тільки в тому випадку, якщо в поточному періоді у вас є коригування до нарахованих за цим рядком «компенсуючих» податкових зобов’язань.

Такі коригування можуть бути:

— при зміні напряму використання товарів / послуг / необоротних активів з «невиробничого» на «виробниче» (коли раніше нараховані «компенсуючі» податкові зобов’язання можна зменшити за допомогою розрахунку коригування — абз. 6 п. 198.5 ПКУ);

— у зв’язку зі зміною суми компенсації, поверненнями товарів/послуг, що надійшли для неоподатковуваної/негосподарської діяльності, за якими раніше були нараховані «компенсуючі» податкові зобов’язання;

— при річному перерахунку ПДВ у декларації за грудень / IV квартал — у платників, які здійснюють одночасно оподатковувані й неоподатковувані операції ( п. 199.4 ПКУ, таблиця 2 додатка Д7).

Якщо ж у вас таких коригувань немає, то і в Д1 розшифровувати нічого .

Підтверджує цей висновок і застереження, що з’явилося нещодавно в п. 11 розд. III Порядку № 21. У ньому сказано:

«додатки додаються до декларації за наявності подій, які підлягають відображенню в таких додатках».

Відповідно якщо таких підстав (тобто коригувань) немає, то і додаток Д1 не подається.

Те ж саме стосується і додатка Д7 (на який також є відсилання в ряд. 4.1 і 4.2). Указане вище застереження з Порядку № 21 дає чітко зрозуміти, що кожного разу при заповненому ряд. 4.1 (4.2) подавати додаток Д7 не потрібно. Подаємо його тільки в тому випадку, якщо є підстави для заповнення цього додатка (у першому звітному періоді року / звітному періоді, у якому вперше декларуються неоподатковувані операції, і в останньому звітному періоді року для проведення річного перерахунку ПДВ).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться