Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2017/№41
Друкувати

Замість листка непрацездатності — довідка, потім замість довідки — листок непрацездатності: що робити роботодавцю

Огай Олена, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
Працівник після хвороби приніс від лікаря не листок непрацездатності, а довідку — ф. № 036/о. У ній указані такі ж дані, які мають бути в лікарняному листі, є всі підписи лікарів і печатка, у тому числі поліклініки. Видача довідки, як це пояснив працівникові лікар, була обумовлена відсутністю бланків листків непрацездатності, тому тимчасово замість них видаються довідки. Така довідка не оплачувалася. Зараз надійшла інформація про те, що з’явилися бланки листків непрацездатності. Що робити працівникам, що хворіли за такими довідками, і їх роботодавцям?
тимчасова непрацездатність, довідка, лікарняний лист

Ваше запитання не випадкове. Описана ситуація — не рідкість у багатьох регіонах України . Дефіцит бланків виник ще в січні 2017 року. А тендер на закупівлю нових бланків МОЗ був оголошений на червень, згодом зірваний і перенесений на липень, ну й т. д. Ось і виникла проблема: старі бланки закінчилися, а нові ще не надійшли.

Для вирішення цієї проблеми замість лікарняних листів було вирішено видавати довідки — ф. № 036/о — із зазначенням усіх обов’язкових реквізитів (практично), які містить бланк листка непрацездатності.

Видають подібні документи в тому ж порядку, що і листки непрацездатності, згідно з Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455.

Але, незважаючи на всю свою законність і право на видачу, оплаті такі довідки не підлягають! У всьому винна ч. 1 ст. 31 Закону № 1105*.

* Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

У ній зазначено, що підставою для призначення лікарняних і декретних виплат є виданий в установленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Що ж потрібно було робити роботодавцям і їх працівникам у ситуації, що склалася?

Комісії із соціального страхування, створеній на підприємстві, в установі, організації, приймати такі довідки до оплати, звичайно ж, не можна. Але скласти протокол про відмову в призначенні лікарняних бажано (пізніше пояснимо навіщо).

Нагадуємо, що для такої відмови у встановленій формі протоколу** відведений розділ II.

** Додаток до Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженого постановою ФСС з ТВП від 23.06.2008 р. № 25.

До протоколу доцільно додати довідку. Довідка знадобиться і для того, щоб працівника, який хворів, правильно протабелювати. У нинішній формі табеля, встановленій наказом Держкомстату України від 05.12.2008 р. № 489, на цей випадок передбачено умовне позначення «НН» — неоплачувана тимчасова непрацездатність. А тепер увага!

МОЗ України уклало договір про закупівлю 7 691 424 листків тимчасової непрацездатності. На сьогодні регіони України отримали бланки листків тимчасової непрацездатності в повному обсязі.

Комісіям (уповноваженим) із соціального страхування важливо звернути увагу на це повідомлення. Довідки мають бути замінені листками непрацездатності, щоб працівники нарешті змогли отримати свої лікарняні!

Для цього рекомендуємо комісіям із соціального страхування повідомити всіх працівників, які раніше приносили довідки ф. № 036/о, про те, що видача бланків у закладах охорони здоров’я поновилася.

Працівники можуть узяти раніше надані довідки (підшиті до протоколу про відмову в призначенні лікарняних — натомість потрібно залишити засвідчену копію) і звернутися з ними до медустанови, яка їх виписала, для заміни на листки непрацездатності встановленого зразка.

Майте на увазі! При обміні довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності на бланку листка непрацездатності в правому верхньому кутку зазначається: «Замість довідки № ___ від ____», запис у графі «Звільнення від роботи» здійснюється одним рядком.

Дата видачі листка непрацездатності повинна збігатися з датою обміну довідки про тимчасову непрацездатність.

Усі графи листка непрацездатності, окрім дати видачі і «Звільнення від роботи», заповнюються відповідно до записів у довідці, у тому числі позначки про порушення режиму хворим.

Після обміну працівниками довідок на листки непрацездатності встановленого зразка і надання їх на роботу комісією із соціального страхування має бути прийняте рішення про призначення матеріального забезпечення з тимчасової непрацездатності.

І останнє, на що хотілося б звернути увагу, — на строк давності з оплати лікарняного листа — дванадцять календарних місяців з дня відновлення працездатності (ч. 5 ст. 32 Закону № 1105).

Зазначимо, що згідно з означеною нормою лікарняні виплачуються в разі, якщо звернення за їх призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня відновлення непрацездатності, встановлення інвалідності.

У загальному випадку, якщо лікарняний лист буде наданий пізніше за цей строк, оплата за ним не здійснюється. Проте це стосується «класичної» ситуації, коли працівник після одужання не приніс протягом 12 місяців нічого (ні довідки, ні лікарняного листа). Ситуація, що розглядається нами, — інша. Працівник після одужання приніс довідку про тимчасову непрацездатність, тобто він звернувся на той момент за призначенням лікарняних, але вони йому були не належні, зважаючи на відсутність листка непрацездатності. Підтвердженням звернення саме й може слугувати протокол комісії із соцстрахування про відмову в призначенні лікарняних за довідкою. Адже в ньому чітко зафіксовано, що працівник звертався за призначенням лікарняних вчасно і має право їх отримати тепер після обміну на листок непрацездатності, причому безстроково.

Після обміну довідки на листки непрацездатності встановленого зразка в табель обліку робочого часу вноситься зміна позначення «НН» на «ТН».

Зміни здійснюються в порядку, встановленому п. 4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.05.95 р. № 88.
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться