Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, вересень, 2017/№38
Друкувати

Вихідна допомога чорнобильцю: (3 + 1) чи тільки 3?

Тубелець Олексій, головний спеціаліст відділу з питань регулювання трудових відносин Юридичного департаменту Мінсоцполітики
Працівник є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеною до 1 категорії. 4 жовтня 2017 року він буде звільнений у зв’язку зі скороченням штату (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП). У якій сумі слід виплатити йому вихідну допомогу при звільненні?
КЗпП, трудові гарантії

Для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі — чорнобильці), Законом № 796* установлені певні пільги і гарантії.

* Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII.

Так, чорнобильцям, віднесеним до категорії 1, серед іншого вказаним Законом визначено переважне право залишитися на роботі при звільненні працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, скороченням чисельності або штату працівників, а також на працевлаштування.

П. 7 ч. 1 ст. 20 Закону № 796.

Якщо таке право чорнобильця при скороченні штату працівників уже враховане, але роботодавець усе-таки вимушений піти на розірвання трудового договору на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП, то йому потрібно врахувати таке.

1. Процедура звільнення працівника (скорочення) повинна здійснюватися відповідно до ст. 492 КЗпП (працівника попереджають про скорочення не пізніше ніж за два місяці тощо).

2. Звільнення допускається, якщо неможливо перекласти працівника з його згоди на іншу роботу.

3. Не можна звільняти працівника в період (ч. 3 ст. 40 КЗпП):

— тимчасової непрацездатності;

— перебування у відпустці.

Єдиним винятком із цього правила буде повна ліквідація підприємства.

Вихідна допомога

Але повернемося до питання вихідної допомоги.

Відповідно до Закону № 796 чорнобильцям при звільненні належить виплачувати допомогу в розмірі триразової середньомісячної зарплати.

Водночас відповідно до ст. 44 КЗпП особам, звільненим на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, вихідна допомога повинна виплачуватися в розмірі однієї середньомісячної зарплати.

У день звільнення працівника роботодавцю потрібно повністю його «розрахувати», виплативши всі належні суми. Якщо розірвання трудового договору відбувається за п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП (як у цьому випадку), то працівнику належить виплатити також вихідну допомогу.

Умови її надання визначені ст. 44 КЗпП.

Так, припиняючи трудовий договір на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, роботодавець виплачує працівнику вихідну допомогу в розмірі не менше одного середньомісячного заробітку.

Причому словосполучення «не менше» прямо вказує на те, що розмір вихідної допомоги може бути більший, ніж один середньомісячний заробіток, якщо це передбачено умовами колективного договору.

3 + 1

Крім того, у разі звільнення згідно з п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП працівників, які віднесені до I та II категорій осіб, які постраждали унаслідок Чорнобильської катастрофи, або є учасниками ліквідації наслідків аварій на ЧАЕС і віднесені до III категорії, роботодавець зобов’язаний виплатити їм допомогу в розмірі триразової середньомісячної заробітної плати (п. 7 ч. 1 ст. 20, п. 1 ч. 1 ст. 21, п. 1 ч. 1 ст. 22 Закону № 796).

Зверніть увагу: Законом № 796 у зв’язку зі звільненням працівників-чорнобильців установлена саме гарантована державою компенсація — допомога в розмірі триразової середньомісячної заробітної плати, яка виплачується в разі звільнення працівників у зв’язку зі скороченням штату.

Означену допомогу роботодавці розраховують, нараховують і виплачують спочатку за рахунок власних коштів. А згодом понесені таким чином витрати відшкодовуються з бюджету органами соцзахисту, центрами з нарахування і виплати соціальної допомоги, управліннями праці і соціального захисту населення за місцем реєстрації громадян.

Механізм відшкодування прописаний у відповідному Порядку, затвердженому постановою КМУ від 20.09.2005 р. № 936.

Таким чином, виплата допомоги в триразовому розмірі середньомісячної зарплати за бюджетні кошти не виключає обов’язку роботодавця з виплати вихідної допомоги в розмірі середньомісячної зарплати за власні кошти.

Тобто при звільненні чорнобильця, віднесеного до категорії 1, у зв’язку зі скороченням штату роботодавець щодо нього повинен виконати обидві законодавчі норми:

п. 7 ст. 20 Закону № 796;

ст. 44 КЗпП.

А саме: роботодавець повинен виплатити допомогу в триразовому розмірі середньомісячної зарплати, яка йому буде потім відшкодована з бюджету, і вихідну допомогу в розмірі середньомісячної зарплати за рахунок власних коштів.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться