Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, квітень, 2018/№15
Друкувати

Єдиноподатник оформляє субсидію: чи потрібна довідка про доходи?

Бала Людмила, податковий експерт, buhgalter911@mail.ua
Громадянин, зареєстрований підприємцем (спрощенка, група 2), вирішив оформити субсидію на оплату комунальних послуг у своїй квартирі. Де йому взяти довідку про доходи і чи потрібна вона? Зараз і з’ясуємо.

Чи дадуть субсидію підприємцеві? Звичайно! Не варто турбуватися, в плані субсидій жодних обмежень для підприємців немає . Якщо у вас є підстави претендувати на субсидію, ви можете її отримати*.

* Про те, як це зробити, ми розповідали в статті «Субсидія + ФОП = welcome!» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 24).

Чи потрібна довідка про доходи? Уже років зо три, як таку довідку подавати необов’язково (за рідкісним винятком, про який — пізніше). Річ у тому, що дохід єдиноподатника, зазначений у деці єдиноподатника, малоінформативний. Усе тому, що спрощенці зазначають у деці оборот, а не прибуток. Саме тому законодавці встановили для них щомісячний «віртуальний» прибуток у таких розмірах:

Група спрощенки*

Розмір доходу

Сума доходу у 2018 році, грн.

січень — червень

липень — листопад

грудень

1

2 ПМ **

3524,00

3682,00

3842,00

2

3 ПМ **

5286,00

5523,00

5763,00

3

4 ПМ **

7048,00

7364,00

7684,00

* Система оподаткування і група спрощенки визначаються на початок того місяця, з якого призначається субсидія (у загальному випадку — з місяця звернення за нею).

** ПМ — прожитмінімум для працездатних осіб на кінець періоду, за який враховуються доходи.

З одного боку, це добре. Наприклад, якщо ви в групі 2 заробляєте на місяць 15000,00 грн. «чистими», то для субсидії вам врахують усього 5286,00 — 5763,00 грн.

З іншого, це може бути і погано. Якщо доходу взагалі немає або є збиток — для субсидії вам усе одно врахують дохід 5286,00 — 5763,00 грн. на місяць . У такому разі можна або знятися з держреєстрації, або перейти на загальну систему.

Знову ж таки, якщо окрім підприємницького доходу, єдиноподатник отримує ще й зарплату (як найманий працівник), пенсію, стипендію, соцвиплати і тому подібне, то ці доходи теж будуть враховані (не забудьте зазначити їх у «субсидео-декларації»)!

Що стосується довідки про доходи, то вона не потрібна ще і з тієї причини, що всю необхідну інформацію про ваші доходи соцзабез отримає від податківців і соцфондів. Саме тому в «субсидео-декларації» зазначають тільки вид доходу (наприклад, «ФОП єдиний податок, 2 група»). А саму суму доходу в ній не ставлять.**

Суму вашого підприємницького доходу соцзабез дізнається від податківців, але в розрахунку субсидії цей дохід не «зіграє» (абз. 7 п. 12 постанови № 848**).

** Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затверджене постановою КМУ від 21.10.95 р. № 848.

Але є один виняток, коли довідку про доходи подати-таки потрібно. Якщо ви відверто зазначите в «субсидео-декларації» доходи, про які не знають ні податківці, ні Пенсійний фонд, ні інші соцфонди, — подавайте довідку.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться