Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, грудень, 2018/№50
Друкувати

Як зберігати Z-звіти в електронному вигляді

Децюра Сергей, налоговый эксперт
Нещодавно в п. 6 розд. 4 підрозд. ІІ Порядку реєстрації та ведення КОРО* з’явилися вимога про те, що суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ПКУ, тобто протягом 1095 днів. Що саме повинен зробити суб’єкт господарювання, щоб виконати цю вимогу?

* Затверджений наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547.

Відразу хочемо всіх заспокоїти. Щоб виконати вимогу щодо зберігання Z-звітів в електронному вигляді, жодних додаткових дій робити не доведеться. Усе за вас зробить РРО .

Чесно кажучи, вже довгий час Z-звіти в електронному вигляді зберігають без відома суб’єктів господарювання всі РРО (за винятком автоматів з продажу товарів/послуг). Річ у тому, що в п. 10 ст. 3 Закону про РРО давно міститься вимога про те, що суб’єкти господарювання повинні не тільки друкувати або створювати в електронній формі на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів/послуг) контрольні стрічки, але і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

Під контрольною стрічкою в електронній формі (далі — КСЕФ) розуміють копії розрахункових документів, а також копії фіскальних звітних чеків, тобто Z-звітів (абзац двадцять сьомий ст. 2 Закону про РРО).

Як бачимо, вимога про зберігання в електронній формі Z-звітів існувала задовго до того, як Мінфін фактично її продублював у Порядку реєстрації та ведення КОРО.

Відповідно до п. 1.2 Вимог № 1057** усі РРО, які створюють КСЕФ, повинні автоматично зберігати її (а отже, і Z-звіти в електронній формі) на носії контрольної стрічки у формі пакетів даних. Таким носієм є функціональна частина РРО, яка призначена для зберігання створених РРО пакетів даних. При цьому щоб забезпечити зберігання на такому носії Z-звітів протягом установленого строку (3 років), він є енергонезалежним, тобто має індивідуальне енергозабезпечення (п.п. 2.3.4 Вимог № 1057).

** Вимоги щодо створення КСЕФ у РРО та модемів для передачі даних, затверджені наказом Мінфіну від 08.10.2012 р. № 1057.

Враховуючи це, констатуємо: на щастя, з появою в Порядку реєстрації та ведення КОРО вимоги про обов’язок зберігати в електронній формі Z-звіти в бухгалтера головного болю не додасться. І до можливих штрафів нова норма не призведе. Оскільки цей обов’язок виконує і виконував кожен суб’єкт господарювання в момент формування Z-звіту.

Зауважте: навіть якщо в РРО виявиться бракований блок, на якому зберігається інформація про Z-звіти, то панікувати не варто. Зверніться до сервісного центру, і він перенесе збережені Z-звіти на новий. Тому навіть при виході з ладу РРО хвилюватися через порушення вимоги про збереження Z-звітів не потрібно.

Про це говорять фіскали в листі від 12.12.2017 р. № 2961/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.

фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
109286 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно