Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, лютий, 2018/№7
Друкувати

Якщо для ремонту офісу використали власні товари

Казанова Марина, податковий експерт, m.kazanova@buhgalter911.com
Ситуація. Торгове підприємство для ремонту офісу вирішило використати власні будматеріали (товари). При цьому ремонт здійснюватиме стороння організація. Як це документально оформити? Чи будуть проблеми з ПДВ?

Ремонтні роботи здійснюватимуться сторонньою організацією за договором підряду. У договорі обов’язково зробіть застереження про те, що роботи виконуватимуться з матеріалів замовника (ст. 840 ЦКУ). Передачу будматеріалів підрядникові слід оформити або видатковою накладною, або актом приймання-передачі матеріалів.

При цьому передача будматеріалів підрядникові в цьому випадку не вважається їх продажем/постачанням. Вони, як і раніше, є вашою власністю і обліковуються на балансі. Відповідно, така операція для цілей ПДВ не вважається постачанням (п. 14.1.191 ПКУ) .

Що стосується необхідності нарахування «компенсуючих» податкових зобов’язань за п. 198.5 ПКУ у зв’язку з передачею товарів для ремонту офісу, то їх тут не буде. Адже товари використані для госпдіяльності, пов’язаної зі здійсненням оподатковуваних ПДВ операцій. Єдине, якщо ви одночасно здійснюєте й оподатковувані і неоподатковувані ПДВ-операції, тоді ПДВ з вартості виконаних робіт і вартості матеріалів, використаних для ремонту, потрібно буде розподілити за п. 199.1 ПКУ.

У порядку розподілу ПДВ.

Після завершення виконання робіт ви підпишете з підрядником:

— Акт приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в);

— Довідку про вартість виконаних будівельних робіт і витрати (форма № КБ-3).

На підтвердження того, що підрядник використав передані матеріали, рекомендуємо складати ще акт за формою № М-23 «Акт про витрату давальницьких матеріалів». На підставі цього акта ви (замовник) спишете використані для ремонту будматеріали.

з/п

Зміст господарської операції

Сума,

грн.

Бухоблік

дебет

кредит

1

Придбано товари в постачальника

360000

281

631

2

Відображено податковий кредит з вартості товарів за зареєстрованою ПН

60000

641/ПДВ

631

3

Передано товари для ремонту

10000

205/1

281

4

Виконано роботи підрядником

20000

92 (або 15*)

685

5

Відображено податковий кредит з вартості виконаних робіт за зареєстрованою ПН

4000

641/ПДВ

685

6

Списано вартість використаних будматеріалів

10000

92 (або 15*)

205/1

* Якщо ремонтні роботи спрямовані на збільшення майбутніх економічних вигід від використання об’єкта.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться