Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, лютий, 2018/№8
Друкувати

Сплата ПДВ: запитання і відповіді

Сумцова Ольга, податковий експерт, o.sumcova@buhgalter911.com
У платників ПДВ досі виникають запитання щодо можливості «заліків» сум на особовому рахунку і наявних коштів на ПДВ-рахунку. Тому сьогодні вкотре коротко пройдемося по цих запитаннях.

Запитання

Відповідь

Куди сплачувати 3 %-й штраф та пеню за уточнюючим розрахунком з ПДВ? Безпосередньо до бюджету чи вони списуються з електронного ПДВ-рахунка?

Сплата штрафних санкцій і пені здійснюються з поточного рахунка (п. 25 Порядку № 569*). З ПДВ-рахунка штраф і пеню не можна сплатити, оскільки фіскали подають Держказначейству реєстри на списання коштів з ПДВ-рахунка тільки в межах суми податкових зобов’язань, задекларованих до сплати в поточній ПДВ-декларації (п. 2001.6 ПКУ, п. 20 Порядку № 569). Відповідно, Держказначейство спише з ПДВ-рахунка тільки суму зобов’язань за декларацією

В інтегрованій картці (ІКП) значиться переплата з ПДВ. На ПДВ-рахунку — 0 грн. Чи можна зобов’язання за поточною декларацією погасити за рахунок переплати, яка значиться в ІКП?

Ні, не можна. Згідно з п. 2001.5 ПКУ податкові зобов’язань з ПДВ перераховуються до бюджету з ПДВ-рахунка. Після того як ви подасте податківцям декларацію з ПДВ, фіскали подадуть Держказначейству реєстри на списання коштів з ПДВ-рахунка за декларацією (п. 2001.6 ПКУ, п. 20 Порядку № 569). Тому за першої ж появи коштів на ПДВ-рахунку вони тут же будуть списані Казначейством у погашення зобов’язань за поточною декларацією (п. 22 Порядку № 569). Звичайно ж, за наявності переплати в ІКП (що покриває суму зобов’язань за поточною декларацією) недоплати не буде (тобто штрафів за прострочення сплати погоджених податкових зобов’язань не буде)

Подаємо уточнюючий розрахунок (УР) на доплату. В ІКП є переплата. Чи можна погасити зобов’язання за УР доплатою?

Сплата за УР здійснюється з ПДВ-рахунка (п. 20 Порядку № 569). При поданні УР на доплату податківці подадуть Держказначейству коригуючі Реєстри на списання коштів за УР з ПДВ-рахунка. Якщо на дату подання УР значиться переплата на особовому рахунку, її можна використати тільки для погашення «самоштрафу» і пені

Є недоїмка за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних. При цьому на ПДВ-рахунку є зайві кошти. Чому податківці не зараховують їх у рахунок боргу за штрафом?

Усі штрафні санкції, у тому числі й штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, платяться з бюджетного рахунка (п. 25 Порядку № 569). З ПДВ-рахунка Казначейство списує гроші тільки в межах суми до сплати за поточною ПДВ-декларацією (п. 2001.6 ПКУ, п. 20 Порядку № 569)

На директора виписаний адмінштраф за несвоєчасну сплату ПДВ.Зателефонували до податківців уточнити реквізити, а вони назвали старий ПДВшний рахунок, чи правильно це?

Адміністративний штраф не накладають на юридичних осіб. Він підлягає в сплаті порушником-фізособою (ст. 307 КпАП), тобто особисто директором за рахунок власних коштів. Відповідно, він не підлягає сплаті навіть з поточного рахунка підприємства, не кажучи вже про ПДВ-рахунок. Адмінштраф вноситься порушником до установи банку (його реквізити зазвичай зазначаються в постанові про накладення адміністративного стягнення)

* Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться