Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, лютий, 2018/№8
Друкувати

Квитанція № 2 «запізнилася»: чи чекати штрафів?

Біляєва Олена, податковий експерт, buhgalter911@mail.ua
Підприємець відправив ЄСВ-звіт «за себе» (форму № Д5) за 2017 рік в електронному вигляді 8 лютого 2018 року. При цьому перша квитанція прийшла того ж дня (8 лютого), а друга — 10 лютого. Чи будуть штрафні санкції за несвоєчасне подання звіту? Як бути, якщо, не дочекавшись другої квитанції, підприємець повторно відправив звіт? Чи не буде задвоєння?

Останнім днем подання ЄСВ-звіту «за себе» (ф. № Д5) за 2017 рік було 9 лютого 2018 року. Причому ця дата актуальна і для загальносистемників, і для єдиноподатників.

Електронну звітність податківці приймають у ті ж строки, які встановлені для паперової звітності. Але в електронних звітів є свої особливості. Так, після відправлення електронного документа платник повинен отримати:

квитанцію № 1, яка засвідчує факт і час отримання звітності податківцями. Немає квитанції № 1 — звітність не дійшла;

квитанцію № 2, яка підтверджує факт прийняття/неприйняття звітності. Саме після отримання позитивної квитанції № 2 можна вважати, що платник здав звітність.

Важливий момент! Граничні строки подання звітності «електронкою» прив’язані до дати відправлення податківцям звітності (п. 49.5 ПКУ), а не до дати її отримання податківцями. Саме тому датою і часом подання електронної звітності вважається дата і час, зафіксовані у квитанції № 1 (п. 14 розд. II Порядку № 557*).

* Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, затверджений наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557.

Навіть якщо квитанція № 2 отримана після граничного строку подання звіту.

Щоправда, підкреслимо: звітність вважатиметься прийнятою тільки за умови, що платник отримає другу квитанцію з підтвердженням прийняття звітності.

У цьому випадку підприємець відправив ЄСВ-звіт 8 лютого, з дотриманням установлених граничних строків, про що свідчить перша квитанція. І той факт, що друга квитанція про прийняття звіту отримана після граничного строку його подання, особливої ролі не відіграє. Головне, що квитанція № 2 є .

Що стосується відправлення декількох однакових електронних звітів, то це питання врегульоване п. 15 розд. II Порядку № 557 (ср. 025069200). У ньому сказано, що в разі відправлення декількох екземплярів одного електронного документа (при виправленні, неотриманні першої квитанції тощо), оригіналом вважається електронний документ, відправлений останнім до закінчення встановленого граничного строку. Звичайно, за умови, що він був сформований правильно і прийнятий (зареєстрований), про що платникові прийшла квитанція № 2 про прийняття.

Таким чином, за ситуації, коли платник кілька разів відправляє один і той же звіт, задвоєння податкових зобов’язань виникати не повинно. Адже прийнятим вважається тільки один звіт: поданий останнім.

Ну а якщо таке все ж сталося, рекомендуємо звернутися в податкову із заявою про те, що дані не відповідають поданим деклараціям.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться