Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, червень, 2018/№25
Друкувати

Аліменти з лікарняних: коли утримувати, а коли ні

Огай Елена, эксперт по вопросам оплаты труда
Ситуація. За рішенням суду із зарплати працівника щомісячно стягуються аліменти на утримання дитини. У квітні такий працівник тривалий час хворів. Лікарняні йому були нараховані в травні. Чи потрібно утримувати аліменти з лікарняних? Чи можна виплачувати аліменти зі спецрахунку, на який нам надходять кошти від ФСС? Чи є якісь окремі строки для відрахування аліментів, що утримуються із сум лікарняних?

Лікарняний «на себе». Порядок стягнення аліментів визначений Законом № 1404*. База для утримання аліментів визначена Переліком № 146**. Поглянемо, що говорять нам ці нормативні документи стосовно утримання аліментів із сум лікарняних. Відповідно до пп. 10 і 11 п. 1 Переліку № 146:

* Закон України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII.

** Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затверджений постановою КМУ від 26.02.93 р. № 146.

«…Утримання аліментів з працівників провадиться з… 10) допомоги по державному соціальному страхуванню…; 11) доплат до допомоги по державному соціальному страхуванню, виплачуваних за рахунок підприємств, установ, організацій».

Це означає, що і допомога по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів ФСС, і оплата перших 5 днів тимчасової непрацездатності, яка виплачується за рахунок роботодавця, є базою для утримання аліментів.

Лікарняний «на дитину». А тепер увага: аліменти не утримуються із сум допомоги по тимчасовій непрацездатності, що виплачується за період, коли платник аліментів доглядав за хворою дитиною віком до 14 років.

Така заборона міститься відразу в обох зазначених вище нормативних документах: п. 10 ч. 1 ст. 73 Закону № 1404 і п.п. 17 п. 12 Переліку № 146.

Оскільки в нашому випадку питання стосується відрахувань зі звичайних «дорослих» лікарняних працівника, то утримання аліментів має бути здійснене з усієї суми лікарняних: і за перші 5 днів хвороби, і за весь період, оплачуваний за рахунок ФСС.

Лікарняні зі «спецрахунку». Чи можна здійснити утримання аліментів у такому разі зі спецрахунку? Відповідь на це запитання надає абзац 4 ч. 2 ст. 34 Закону № 1105: «Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів , можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону».

Таким чином, страхові кошти зі спецрахунку можуть бути використані тільки на перерахування ПДФО, ВЗ і допомоги по тимчасовій непрацездатності. Інакше до роботодавця можуть бути застосовані фінансові санкції за нецільове використання.

Тоді виникає запитання: як утримувати аліменти із сум лікарняних, виплачуваних за рахунок коштів ФСС? На практиці ця ситуація «розрулюється» бухгалтером при «закритті» зарплати за місяць. Так, беручи до уваги наприкінці місяця всю суму нарахованої зарплати і лікарняних, утримавши (нарахувавши за проводками ПДФО і ВЗ), враховуючи виплачений аванс, бухгалтер визначає суми, які залишаються працівникові до видачі: зарплату в сумі з лікарняними (за «5 днів») і суму лікарняних, яку працівник отримає пізніше — при перерахуванні коштів від ФСС. Знаючи, що на підставі згаданого абзацу 4 ч. 2 ст. 34 Закону № 1105 страхові кошти, зараховані на спецрахунок, не можуть бути спрямовані на стягнення аліментів, він стягує всю суму аліментів при виплаті зарплати за відпрацьований час.

Так роботодавець виконує свої зобов’язання зі стягнення аліментів — у повному розмірі і в строк, установлений для їх виплати.

Що робити, якщо суми зарплати, яка виплачується за відпрацьований час, не вистачає для «погашення» аліментів за поточний місяць? Як уже було сказано — з лікарняних «на спецрахунку» таке стягнення здійснювати не можна. Де тоді брати «кошти»? Варіантів два:

1. Працівник, отримавши лікарняні зі спецрахунку на свій картковий рахунок (на руки через касу), може внести в касу (добровільно) суму аліментів за поточний місяць, якої не вистачає. Бухгалтер виписує йому ордер про її отримання, вносить її до банку і далі перераховує стягувачеві аліментів (або видає з каси, якщо одержувач аліментів обрав такий спосіб отримання аліментів від початку).

2. Якщо працівник не проявив свідомість і відмовляється вносити суму аліментів до каси, то вам нічого не залишається, як записати її в борг працівника за аліментами (з відображенням у звіті з аліментів). Тобто в подальших місяцях, окрім щомісячного розміру поточних аліментів, з працівника потрібно буде утримувати ще й суму боргу, що утворився.

Для такого випадку нагадаємо вам вимоги ст. 128 КЗпП: при кожній виплаті заробітної плати загальний розмір таких утримань, як аліменти, на неповнолітніх дітей не може перевищувати 70 %.

Строки: дотримуємося чи виконуємо? Відповідно до ч. 1 ст. 69 Закону № 1404 відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника перераховують стягувачеві в строк, установлений для здійснення зазначених виплат боржникові. Іншими словами, аліменти повинні відраховуватися із заробітної плати в строк, установлений для виплати заробітної плати. А із сум лікарняних — у строк, установлений для виплати лікарняних. «За строками» для лікарняних звернемося до норм Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV (ср. 025069200). Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 32 цього Закону:

«Допомога по тимчасовій непрацездатності… виплачується: 1) застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору… — у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати». Як бачите, все «впирається» в зарплату. Тому аліменти, відповідно, мають бути відраховані в строки, встановлені для виплати зарплати.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться