Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, червень, 2018/№27
Друкувати

Не прийняли Таблицю — можемо оскаржити в ДФСУ?

Амброзяк Наталья, юрист
Фіскали в консультації з підкатегорії 101.17 ЗІР для оскарження рішень з неврахування Таблиці пропонують подавати скарги в загальному порядку на дії або рішення комісії регіонального рівня.

Якоюсь мірою позитивний висновок для платників податків.

З погляду ст. 56 ПКУ одна з «перешкод» у поданні подібних скарг «ліквідована». Адже раніше більшість «порочних» дій здійснювалося безпосередньо ДФСУ. А ст. 56 ПКУ передбачала (і передбачає сьогодні) необхідність оскарження незаконних «рухів» тіла податківців до органу вищого рівня. Виняток становлять тільки рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування відповідних комісій.

Так ось, сучасний Порядок зупинення реєстрації* частково руйнує цю перешкоду. Адже питання про врахування/неврахування Таблиці приймається на регіональному рівні. А це означає, що тепер є орган вищого рівня, в який можна скаржитися (наприклад, «область» → ДФСУ). Також у «канву» ст. 56 ПКУ з приводу «старшого брата» вписуються випадки, коли регіональні комісії скасовують її «дію» за п. 36 Порядку зупинення реєстрації.

* Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117.

Крім того, пам’ятайте, що ніхто не забороняє вам звернутися зі скаргою до Ради бізнес-омбудсмена або на сервіс «Пульс».

Питання з органом вищого рівня — не єдина проблема. Річ у тому, що ст. 56 ПКУ оперує лише поняттям «рішення». Раніше тут теж виникали труднощі, оскільки неврахування Таблиці у вигляді офіційного рішення не оформлявся. Порядок зупинення реєстрації ж упевнено використовує поняття «рішення» щодо дій з (не)врахуванням такого документа. Отже, і ця проблема повинна канути в Лету .

Що говорять податківці з приводу порядку оскарження? Посилаються на Закон про звернення громадян. Далі цитують абзац перший ст. 16 цього ж Закону: скарги подаються органу вищого рівня або посадовій особі, і ця дія не позбавляє громадянина права звернутися до суду. Якщо ж такого органу вищого рівня немає — безпосередньо до суду. Потім пригадують «загальний» п. 56.1 ПКУ, п. 5 розд. ІІ і п. 4 розд. ІІІ Порядку № 271**. А далі посилаються на Порядок № 916***.

** Порядок розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній фіскальній службі України та її територіальних органах, затверджений наказом Мінфіну від 02.03.2015 р. № 271.

*** Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами, затверджений наказом Мінфіну від 21.10.2015 р. № 916.

У посиланні на Порядок № 271 є один підступ. Так, п. 10 цього Порядку прямо вказує на те, що його положення не застосовуються у разі оскарження рішень органів ДФС у відносинах оподаткування, до яких застосовуються ст. 55 і 56 розд. ІІ ПКУ.

Отже, ви вважаєте, що рішення «регіоналів» про неврахування Таблиці протиправне? Сміливо можете звертатися зі скаргою, керуючись ст. 56 ПКУ і Порядком № 916. У крайньому разі допоможе суд. А ось користуватися Законом про звернення громадян і Порядком № 271 у ситуації з Таблицею ми вам не радимо. Великий ризик не отримати бажаного результату.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться