Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, березень, 2018/№13
Друкувати

Забуті види діяльності в декларації єдиноподатника

Мірошниченко Віталіна, податковий експерт, v.miroshnichenko@buhgalter911.com
Підприємець-єдиноподатник займається трьома видами дія­ль­ності (усі внесені до Реєстру платників єдиного податку). У квартальній декларації в полі 9 зазначив тільки один вид діяльності (основний), бо в Електронному кабінеті на види діяльності відведений один рядок. Чи правильно це? Якщо ні, чи потрібно виправлятися?

Як правильно заповнити поле 9 декларації єдиноподатника? У категорії 107.08 ЗІР ДФСУ рекомендує зазначати в цьому полі код і назву тих видів діяльності, якими підприємець фактично займався у звітному періоді. Це, у принципі, відповідає назві поля 9 «Види підприємницької діяльності у звітному періоді».

Навіть якщо підприємець займався забороненими для єдиного податку видами діяльності або тими, які хоча і дозволені для спрощенців, але не внесені до Реєстру єдиноподатників, їх усе одно потрібно зазначити.

Водночас, дійсно, в Електронному кабінеті в полі 9 декларації єдиноподатника за замовчуванням є тільки один рядок. Що і збило з пантелику підприємця .

Але ці рядки додаються!

Для цього потрібно навести курсор на рядок поля 9 і натиснути праву кнопку миші. З’явиться панель інструментів. Після цього потрібно натиснути верхній «кружок з плюсом» для додавання нового рядка.

Таким ось способом ви і додаєте необхідну вам кількість рядків.

Чи потрібно виправлятися? Зваживши всі «за» і «проти», радимо уточнитися.

Реквізит «Код виду економічної діяльності» названий серед обов’язкових реквізитів декларації (п. 48.4 ПКУ). Відповідно, якщо він заповнений неправильно, податківці формально можуть відмовити в прийнятті деки / визнати її неподаною .

На нашу думку, якщо деку вони вже прийняли (тобто підприємець отримав квитанцію № 2, в якій зазначено, що звіт прийнято), то далі визнати її неподаною податківці не можуть*. Плюс формально на відмову в податківців є тільки 5 робочих днів після отримання електронної декларації (п.п. 49.11.1 ПКУ).

* Аргументи проти цієї позиції податківців ми наводили в статті «Помилка в реквізиті «дата подання» податкової декларації: хвилюватися?» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 8).

У нашому випадку декларація подавалася електронною поштою.

Водночас фіскали вважають, що можуть усе (категорія 135.03 ЗІР):

«Отже, контролюючий орган має право після отримання платником податків другої квитанції про прийняття (реєстрацію) податкової декларації надіслати такому платнику письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови».

Відповідно є деякі ризики негативної реакції з боку податківців. А коли так, то краще перестрахуватися і подати уточненку.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться