Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, травень, 2018/№18-19
Друкувати

Код УКТ ЗЕД у фіскальному касовому чеку: коли обов’язковий?

Шевчук Михаил, налоговый эксперт
Ви вже знаєте*, що з 06.04.2018 р. код УКТ ЗЕД офіційно став обов’язковим реквізитом фіскального касового чека, але з важливим застереженням «у випадках, передбачених чинним законодавством». Що це за випадки — також довго говорити не потрібно. Зараз пропонуємо обговорити інші пов’язані із цим нюанси.

* Зокрема, з інформації на обкладинці журналу «Бухгалтер 911», 2018, № 16.

Отже, винуватець урочистості наказ № 288**.

** Наказ Мінфіну «Про внесення змін до Положення про форму і зміст розрахункових документів» від 19.02.2018 р. № 288. Офіційно опублікований у бюлетені «Офіційний вісник України», 2018, № 27. Набрав чинності з 06.04.2018 р.

Він змінив перелік обов’язкових реквізитів фіскальних касових чеків: (1) на товари (послуги) (форма якого затверджена додатком 1 до Положення № 13***); (2) видачі коштів (додаток 2) і (3) за операціями приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС) (додаток 5). Власне, в усіх цих чеках тепер має бути зазначений код товарної підкатегорії УКТ ЗЕД — у випадках, передбачених чинним законодавством.

*** Положення про форму та зміст розрахункових документів, затверджене наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13.

Текст «‹Код товару#›**», доданий в усіх цих додатках, у фіскальних касових чеках друкувати не потрібно: достатньо зазначити сам цифровий код УКТ ЗЕД.

Представлено чинне законодавство в цьому випадку Законом про РРО, п. 11 ст. 3 якого вимагає від суб’єкта господарювання зазначення такого коду лише при продажу палива! До речі, ця норма містить таку вимогу з 01.01.2017 р. ДФСУ наполягала на зазначенні в чеках коду УКТ ЗЕД із зазначеної дати (роз’яснення з категорії 109.06 ЗІР, що діяло до 06.04.2018 р.). А за невиконання такої вимоги погрожувала штрафами: (1) у розмірі 85 грн. — згідно з п. 6 ст. 17 Закону про РРО і (2) адмінштрафами в розмірі від 34 до 85 грн. — на касирів і від 85 до 170 грн. — на посадових осіб.

Обговорюване «підтвердження» на підзаконному рівні, потрібно розуміти, позначиться тим, що ДФСУ «перемкнеться» на п. 1 ст. 17 Закону про РРО, яким передбачено покарання за нероздрукування розрахункового документа.

Відсутність обов’язкового реквізиту податківці завжди ототожнювали з відсутністю чека РРО як такого.

А це вже не 85 грн., а 100 % вартості товарів (послуг), проданих з порушеннями, — при другому і кожному наступному правопорушенні.

Примітний факт: у зазначеному вище роз’ясненні податківці говорили про реалізацію палива на АЗС. Чи означає це, що «карт-бланш» є, наприклад, у неплатників паливного акцизу — осіб, які не є виробниками, але реалізовують таке паливо, як уайт-спірит (код УКТ ЗЕД 2710 12 21 00), нефрас (2710 12 25 00) і гас (2710 19 25 00) у споживчій тарі місткістю до 2 л? Поки немає ліберальних роз’яснень від податківців, зазначати в чеках на реалізацію палива код УКТ ЗЕД палива краще усім без винятку продавцям палива (у розумінні п.п. 14.1.1411 ПКУ).

А ось із фіскальними касовими чеками ПТКС історія достатньо заплутана. Оскільки не зовсім зрозуміло, як на практиці реалізувати друкування такого додаткового реквізиту, як «Найменування товару».

А код УКТ ЗЕД — обов’язковий реквізит фіскального касового чека ПТКС тільки тоді, коли в ньому є такий додатковий реквізит, як «Найменування товару».

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться