Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, травень, 2018/№18-19
Друкувати

Змінилася форма оплати праці: нюанси індексації

Александрова Олеся, эксперт по вопросам оплаты труда
Що робити із сумами індексації якщо за посадою, обійманою працівником, змінюється система, форма оплати праці або спосіб обчислення основної зарплати при почасовій оплаті праці (наприклад, працівника з помісячною оплатою праці (був установлений оклад) переводять на погодинну оплату (встановлюють годинну тарифну ставку)? Як визначити суму зарплатного підвищення для цілей індексації заробітної плати, якщо в працівника відбулася така зміна, і як визначити розмір індексації-різниці? Чи втрачає працівник право на індексацію в такому місяці? З’ясовуємо.

Якщо звернутися за відповіддю на наше запитання до Порядку № 1078*, то прямої відповіді, як діяти в такій ситуації, ми не знайдемо. Тому за роз’ясненнями ми звернулися до Мінсоцполітики. Відповідь трудове відомство надало в листі від 28.02.2018 р. № 13/0/66-18.

* Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078.

Висновок документа — Порядок № 1078 не передбачає збереження сум індексації у разі, коли працівник переведений з однієї форми оплати праці на іншу.

Зазначимо, що найпоширеніша система оплати праці — тарифна. Її формами є почасова (проста почасова, почасово-преміальна оплата праці) і відрядна (пряма відрядна, відрядно-преміальна, відрядно-прогресивна, побічно-відрядна, акордна оплата праці). Проста почасова оплата праці за способом обчислення поділяється на погодинну, поденну і помісячну.

У цьому випадку Мінсоцполітики рекомендує діяти аналогічно ситуації з переведенням працівника на іншу посаду (роботу), а саме: орієнтуватися на місяць підвищення тарифної ставки («базовий» місяць). Так, якщо в працівника-почасовика, посада якого не змінювалася, у квітні 2018 року відбулася зміна способу обчислення основної зарплати, наприклад замість окладу йому встановили годинну тарифну ставку, то автоматично квітень 2018 року стає для працівника «базовим» місяцем для цілей обчислення сум індексації. При цьому якщо працівник до переведення з помісячної на погодинну оплату праці мав право на індексацію (поточну індексацію та/або індексацію-різницю), то після таких змін в оплаті праці він втрачає право на неї. Такий працівник матиме право тільки на поточну індексацію зарплати від нового «базового» місяця.

При цьому жодних порівняльних розрахунків у місяці зміни способу обчислення основної зарплати (системи, форми оплати праці) для визначення розміру індексації зарплати не проводять.

Водночас конкретне рішення із цього питання може прийматися підприємством самостійно в колективному договорі. У згаданому вище листі Мінсоцполітики нагадало, що згідно з абзацом дванадцятим п. 5 Порядку № 1078 працівникам звичайних госпрозрахункових підприємств підвищення заробітної плати у зв’язку зі зростанням рівня інфляції здійснюють у порядку, встановленому в колективних договорах, але не нижче норм, передбачених Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-XII, і положень Порядку № 1078.

Тобто «покращуючі» особливості й умови проведення індексації зарплати можуть установлюватися госпрозрахунковими підприємствами в колективних договорах або інших документах, що регламентують оплату праці працівників. І підприємство може в колективному договорі передбачити, наприклад, положення, що зберігають індексацію при переведенні працівника з однієї системи (форми) оплати праці на іншу.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться