Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, травень, 2018/№20
Друкувати

Якщо відпускні виплачені після відпустки: яка відповідальність

Коновалова Елена, заместитель директора Департамента - начальник отдела по вопросам трудовых отношений Гоструда
Роботодавець виплатив працівникові відпускні після закінчення відпустки. Така ситуація трап­ляється не так уже й рідко. А що загрожує підприємству і посадовим особам за таке порушення? Зараз усе з’ясуємо.

Передусім зазначимо, що згідно зі ст. 21 Закону про відпустки і ч. 3 ст. 115 КЗпП зарплата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. Обчислення триденного строку здійснюється в календарних днях. У зазначений строк повинна виплачуватися заробітна плата за час усіх видів оплачуваних відпусток, передбачених ст. 4 Закону про відпустки.

Ступінь відповідальності (штраф) для роботодавця за порушення строку виплати відпускних залежить від того, на який строк затримано їх виплату: на строк до одного місяця (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП) чи більше (абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Крім того, за порушення встановлених строків виплати заробітної плати (у цьому випадку відпускних), незалежно від строку затримки виплати, посадова особа, винна в цьому порушенні, може отримати адмінштраф за ч. 1 ст. 41 КУпАП.

При цьому такий штраф накладається за факт порушення без урахування кількості працівників, права яких порушені.

А чи є ситуації, коли допускається виплата відпускних у пізніші, ніж установлено законодавством, строки? Так, є . Це стосується ситуації, коли від працівника надійшла заява про надання відпустки «поза графіком», тобто про перенесення її на більш ранній строк. При цьому роботодавець не заперечує проти надання відпустки, але стислі строки її надання не дозволяють йому виплатити відпускні в передбачений законодавством триденний строк. У такому разі роботодавець може посприяти працівникові, уникнувши при цьому відповідальності за порушення законодавства про працю, якщо виплату відпускних в інший день погоджує з працівником.

Таку можливість роботодавцеві надає Конвенція № 132 «Про оплачувані відпустки (переглянута у 1970 р.)», ратифікована Законом України від 29.05.2001 р. № 2481-III (далі — Конвенція), відповідно до § 2 ст. 7 якої суми, належні до виплати за час відпустки (її частину), виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді, яка стосується цієї особи та роботодавця.

На застосування в цьому випадку міжнародної норми «дає добро» ст. 81 КЗпП, відповідно до якої: «якщо міжнародним договором або міжнародною угодою, в яких бере участь Україна, встановлені інші правила, ніж ті, які містить законодавство України про працю, то застосовуються правила міжнародного договору або міжнародної угоди».

На можливість виплати відпускних у пізніший строк, ніж за три дні до початку відпустки, вказували і фахівці Мінсоцполітики в листі від 05.01.2012 р. № 7/13/133-12 (ср. 025069200).

Але, знову-таки, це виняткова ситуація і стосується окремо взятого працівника, який бере відпустку поза графіком.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться