Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, листопад, 2018/№48
Друкувати

Підтверджуємо страховий стаж для лікарняних і декретних: роз’яснення ФСС

Савченко Елена, эксперт по вопросам оплаты труда
Зовсім нещодавно ми писали про те, якими документами підтвердити страховий стаж працівника при розрахунку йому допомоги з ФСС*. ФСС теж вирішив не стояти осторонь і надав свої роз’яснення. Їх і пропонуємо проаналізувати.

* Див. статтю «Підтверджуємо страховий стаж для лікарняних і декретних» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 44).

Передусім нагадаємо, що в таблиці 2 Заяви-розрахунку (додаток 1.1 до Заяви-розрахунку**) є графи 21 і 22, у яких потрібно зазначати страховий стаж працівника.

** Форма Заяви-розрахунку наведена в додатку 1 до Порядку фінансування страхувальників.., затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 р. № 12.

Що таке страховий стаж? Це «період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісячно сплачені нею і роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок…», окрім низки випадків (ч. 1 ст. 21 Закону про ЄСВ).

Умовно страховий стаж можна розділити на загальний і спеціальний. Розмір лікарняних залежить як від загального страхового стажу, так і від спеціального. Розмір допомоги по вагітності та пологах залежить від спеціального страхового стажу.

Спеціальний страховий стаж — це страховий стаж за останні 12 місяців перед настанням хвороби (відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами).

Додаток 9: «можна, тільки обережно». Як відомо, на сьогодні в роботодавця є можливість самостійно, не вдаючись до допомоги працівника, отримати підтвердження страхового стажу працівника онлайн. Для цього призначена довідка «Дані про трудовий та страховий стаж» (додаток 9 до Положення про реєстр застрахованих осіб.., затвердженого постановою правління ПФУ від 18.06.2014 р. № 10-1, у редакції від 27.03.2018 р. № 8-1).

Але, як виявилося, із цією довідкою не все так гладко. У своєму роз’ясненні*** ФСС зазначив, що додаток 9 можна використовувати в повному обсязі лише для визначення страхового стажу з 01.01.2016 р. Адже ідея додатка 9 була якраз у тому, щоб отримати дані про страховий стаж працівника за весь потрібний період, а не тільки за період перебування в трудових відносинах з роботодавцем і вже тим більше не за останні два роки.

*** http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/961515.

Але чому ФСС дозволяє користуватися додатком 9 тільки за період з 01.01.2016 р.? Адже в ньому можна побачити дані про страховий стаж працівника з 2004 року?

ФСС пояснює це тим, що тільки починаючи з 01.01.2016 р. періоди, які зараховуються в страховий стаж за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і за пенсійним страхуванням, є однаковими.

Потрібно розуміти, що за інші періоди дані про страховий стаж у додатку 9 відображаються некоректно, про що, власне, ми й попереджали в згаданій вище статті.

Тобто виходить, бухгалтерові все-таки потрібно контролювати страховий стаж працівника для отримання допомоги з ФСС. Як і в яких випадках потрібно «морочитися» зі стажем, розповімо далі.

ФСС роз’яснює, як «збирати» стаж. Якщо застрахованій особі регулярно призначається матеріальне забезпечення на одному і тому ж місці роботи, і відповідні відомості про страховий стаж уже є у страхувальника, повторно отримувати їх з ПФУ не потрібно. Достатньо тільки за необхідності додавати до страхового стажу місяці, які відпрацьовано і за які сплачено в повному обсязі ЄСВ на цьому місці роботи.

Якщо ж застрахована особа працює в одного страхувальника більше 8 років, регулярно отримує заробітну плату, з якої сплачується ЄСВ у розмірі не менше мінімального, то додаткові відомості про страховий стаж узагалі збирати недоцільно.

Інша річ, якщо застрахована особа звертається вперше до страхувальника з листком непрацездатності і працює в цього роботодавця менше 8 років. У цьому випадку для правильного розрахунку матзабезпечення слід зібрати відомості про попередню трудову діяльність такої особи та інші періоди, які зараховуються до страхового стажу. При цьому ФСС роз’яснив таке. За період починаючи з 01.01.2011 р. і до теперішнього часу страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового державного соцстрахування. Так, періоди, коли особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і за неї були сплачені страхові внески, зараховуються до стажу таким чином:

— місяці, в яких страхові внески до Фонду були сплачені із суми, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати, визначений для цього місяця відповідно до законодавства, враховується як один місяць (1,0);

— за місяці, в яких внески до Фонду були сплачені із суми меншої, ніж розмір мінімальної заробітної плати, страховий стаж обчислюється за формулою, зазначеною нижче, і до страхового стажу зараховується тільки відповідна частина місяця (0,99 — 0,01). Після визначення частин місяців, що зараховуються в страховий стаж, вони підсумовуються.

Якщо сума сплаченого за відповідний місяць ЄСВ менша, ніж мінімальний страховий внесок, застосовуємо формулу: ПП = Св : В,

де ПП — період, який зараховується до страхового стажу і визначається в місяцях; Св — сума ЄСВ, сплаченого за відповідний місяць; В — мінімальний розмір страхвнеску за відповідний місяць.

За період до 31.12.2010 р. страховий стаж обчислюється відповідно до даних, зазначених у трудовій книжці, і до нього зараховуються періоди перебування особи в трудових відносинах.

За період з 19.10.1998 р. по 31.12.2010 р. визначення загального трудового стажу здійснюється відповідно до Правил обчислення загального трудового стажу для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності, затверджених постановою КМУ від 19.10.98 р. № 1658 (ср. 025069200).

За період до 19.10.1998 р. — відповідно до Правил розрахунку безперервного трудового стажу робітників та службовців при призначенні допомоги по державному соціальному страхуванню, затверджених постановою Ради Міністрів СРСР від 13.04.73 р. № 252.

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
44622 132
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти