Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2018/№41
Друкувати

Знявся з держреєстрації, але не відзвітував перед податківцями

Бала Людмила, налоговый эксперт
Єдиноподатник групи 3 знявся з держреєстрації у вересні минулого року, але жодних звітів не подавав. Що тепер подати, щоб закрити усі «хвости» і скільки штрафів за це можуть накласти? І як відобразити гроші, які все ще надходять від покупців за товари (послуги), відвантажені їм минулого року (до припинення діяльності)?

Останні звіти і платежі. Навіть якщо підприємець знімається з держреєстрації, у нього залишається обов’язок сплатити всі податки і подати всі необхідні звіти. Причому строки сплати і подання звітів не змінюються (п.п. 65.10.8 ПКУ). Тому в нашому випадку підприємець повинен подати:

1) декларацію єдиноподатника за дев’ять місяців 2017 року. Її потрібно було подати не пізніше 09.11.2017 р. Оскільки вчасно не подали, штраф — 170 грн. (п. 120.1 ПКУ). Сплатити єдиний податок за III квартал 2017 року потрібно було до 20.11.2017 р. Якщо забули про це, то штраф — 20 % від несплаченого єдиного податку (п. 126.1 ПКУ) — плюс пеня;

Декларацію єдиноподатника за 2017 рік (і далі) подавати не потрібно , оскільки останній звітний період — це той квартал, у якому в Держреєстрі з’явився запис про припинення підприємця (тобто III квартал 2017 року — п. 294.6 ПКУ).

2) «ліквідаційний» Звіт з ЄСВ (форма № Д5) за період з 01.01.2017 р. до дня припинення діяльності. Минулого року конкретного строку подання цього звіту не було. Але у будь-якому випадку його слід було подати не пізніше, ніж звичайну форму № Д5 за 2017 рік, тобто не пізніше 09.02.2018 р. За запізнення — два штрафи: 1) 170 грн. за п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ; 2) 510 — 680 грн. за ст. 1651 КУпАП.

Сплатити ЄСВ потрібно було не пізніше 20.10.2017 р. Якщо забули, то штраф за несвоєчасну сплату — 20 % від суми ЄСВ (п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ).

Гроші з минулого. Що стосується отримання боргів «з минулого», врахуйте два моменти:

1) оскільки підприємець отримує дохід від діяльності, яку законно вів рік тому, не можна говорити про те, що він веде діяльність без держреєстрації. Тому тут однозначно немає підстав для адмінштрафу за ст. 164 КУпАП (17 — 34 тис. грн.) ;

2) але дохід, отриманий у 2018 році, не можна ані записати до Книги обліку доходів, ані включити до декларації єдиноподатника за дев’ять місяців 2017 року . А отже:

— якщо ви отримали його від громадян, з нього потрібно сплатити ПДФО і військовий збір (18 % і 1,5 %) і показати в «громадянській» декларації про доходи (якщо йдеться про готівковий дохід, це вже на совісті підприємця ). Така дека подається за 2017 рік — до 01.05.2018 р., за 2018 рік — до 01.05.2019 р.;

— якщо ж ви отримали його від юросіб або підприємців, вони повинні були утримати з вас ПДФО і військовий збір та показати ці виплати у формі № 1ДФ. Якщо не утримали — фактично, ви їх «підставили». Податківці стягнуть податки та оштрафують саме їх як податкових агентів, а громадянин (тобто «колишній» підприємець) від погашення зобов’язань і штрафу звільнений п. 127.1 ПКУ.

Тож доведеться шукати варіанти, як розійтися «з миром» .

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться