Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2018/№42
Друкувати

Новий електронний ключ директора при діючому старому

Товстопят Юрий, налоговый эксперт
Ситуація, коли Заяву про приєднання до Договору про визнання електронних документів укладають за допомогою одних ключів директора, після чого отримують ключі від іншого АЦСК, виявляється зовсім не поодинокою. Що потрібно робити в такому разі? Давайте внесемо ясність до цього питання!

Багато хто чомусь у зазначеному випадку подає нову Заяву про приєднання до Договору про визнання електронних документів*, хоча раніше укладений Договір-то продовжує діяти. Не дивно, що відправлену Заяву сервер ДФСУ не приймає, про що свідчить перша квитанція.

* Форма якої затверджена додатком до Договору про визнання електронних документів, який, у свою чергу, є додатком 1 до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557 (далі — Порядок № 557).

Інший варіант, що вже має право на життя (адже в результаті бажаної заміни вдасться домогтися), але не найшвидший, полягає в такому. Платник блокує діючі ключі (через сайт АЦСК, що видав їх), після чого подає нову Заяву про приєднання до Договору. При цьому між цими подіями має бути певний часовий проміжок, адже АЦСК потрібен деякий час для блокування ключів і передання інформації про скасування ключів, а серверу ДФСУ — для розірвання попереднього Договору на підставі абз. 2 п. 14 розд. ІІІ Порядку № 557.

У результаті таких дій відбувається заміна одних ключів іншими, після чого користуватися першими не вдасться.

Але чи є «ексклюзивним» такий підхід?

Ні, є ще й «золота середина», яка дозволяє не залишатися «без ЕЦП» на етапі переприєднання до Договору про визнання електронних документів.

Допомогти в цьому випадку може Повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису**.

** Форма якого затверджена додатком 2 до Порядку № 557.

Адже для чого воно призначене? Як зазначає п. 11 розд. ІІІ Порядку № 557, для надання права підпису електронних документів (крім Заяви про приєднання до Договору) іншим особам, яким делеговано право підпису.

Хоча побоювання міг викликати той факт, що в нашому випадку право підпису надається не іншим, а тій же особі, яка підписувала Заяву про приєднання.

До неї і вносьте інформацію про «потрібні» сертифікати директора та печатку.

Підтверджують можливість саме такого виходу із ситуації, що склалася, й податківці (категорія 135.03 ЗІР). Щоправда, про внесення до Повідомлення нової електронної печатки вони прямо не говорять, і з цим іноді виникають проблеми. Водночас технічна можливість така існує.

При цьому підписи на Повідомлення потрібно накладати спочатку «нові» (наведені в Повідомленні), потім — «старі».

Здавалося б, що можливості нових ключів директора таким чином будуть менші, ніж у старих, але в чому фактично полягає відмінність? У тому, що за їх допомогою не можна підписати іншу Заяву про приєднання. Але доки Договір діє, вона вам і не знадобиться!

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться