Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, квітень, 2019/№16
Друкувати

Попередження у квитанціях податківців: у чому проблема?

Сумцова Ольга, налоговый эксперт
Багато платників при відправленні електронних документів фіскалам (поданні декларації/відправленні ПН на реєстрацію) починаючи із 16 квітня 2019 року стали отримувати квитанції з інформацією про те, що їх електронний документ прийнято «із зауваженням». Причина — ЕЦП розміщений не на захищеному носії інформації. Що це означає і як на це реагувати?

Квитанції містять таке повідомлення:

«Особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» — особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису)».

Лякатися такого повідомлення поки що не варто. На прийняття звітності/реєстрацію ПН/РК це ніяк не впливає. Що підтверджують і самі податківці .

Просто фіскали попереджають усіх платників про вимоги Закону № 2155*. Цей Закон набув чинності 7 листопада 2018 року, але має перехідні положення (про них трохи нижче), завдяки яким поки що на інформацію фіскалів можна не звертати увагу.

* Закон України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII.

Виходячи з ч. 2 ст. 17 цього Закону, електронна взаємодія фізичних та юридичних осіб, яка потребує відправлення, отримання, використання електронних даних, аналоги яких на паперових носіях повинні містити власноручний підпис, а також автентифікація в складових частинах інформаційних систем, володільцями інформації в яких є органи державної влади, повинні здійснюватися з використанням кваліфікованих електронних довірчих послуг.

Тобто підписання електронних документів, вхід до особистих кабінетів електронних сервісів фіскалів та інших органів державної влади повинні здійснюватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (замість ЕЦП) чи печатки, яка базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. При цьому особистий ключ кваліфікованого сертифіката ключа повинен зберігатися в засобі кваліфікованого електронного підпису (ст. 18, ст. 23 Закону № 2155). До такого засобу висуваються певні вимоги (ст. 19 Закону).

Відповідність засобів цим вимогам підтверджується документами про відповідність або експертними висновками за результатами їх державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації.

Але найголовніше!

Згідно з п. 5 перехідних положень Закону № 2155, ЕЦП і посилений сертифікат відкритого ключа, видані до набрання чинності Законом, прирівнюються до кваліфікованого електронного підпису та кваліфікованого сертифіката електронного підпису (!) до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше за два роки з дня набрання чинності Законом (тобто до 7 листопада 2020 року). Тобто можна продовжувати успішно користуватися чинними ключами .

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
64634 143
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти