Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, січень, 2019/№1
Друкувати

ПДВ-пільга для новорічних подарунків

Сумцова Ольга, налоговый эксперт
Ситуація. Підприємство зай­мається реалізацією дитячих новорічних подарунків підприємствам, організаціям. Чи є тут якісь особливості в оподаткуванні?

Є деякі особливості в частині обкладення ПДВ. Річ у тому, що щорічно в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року діє спеціальний Закон № 2117*. Цей Закон діє як виняток із загальних положень, установлених ПКУ (про що сказано в преамбулі до цього Закону). Те, що цей Закон, як і раніше, «в силі», підтверджують і свіжі роз’яснення фіскалів**.

* Закон України «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» від 30.11.2000 р. № 2117-III.

** Інформація веб-cайту ОВПП ДФС http://officevp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/358766.html

Закон установлює пільгу з ПДВ у вигляді звільнення від обкладення ПДВ для дитячих новорічних подарунків і квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, постачання (потрібно розуміти першу подію) яких припадає на період з 15 листопада поточного року по 15 січня наступного року.

Пільга з ПДВ встановлена для виробничих і торговельних підприємств, що реалізовують дитячі святкові подарунки, тобто виробників і торговців. Щоправда, діє ця пільга тільки в тому випадку, якщо:

1) дитячі новорічні подарунки закуповуються (1) за кошти Фонду соціального страхування (чого зараз немає), (2) профспілкових і (3) неприбуткових організацій. Якщо подарунки продаються іншим суб’єктам (наприклад, продаються звичайним юрособам, підприємцям) — то пільги немає;

2) під неї підпадають визначені Законом № 2117 набори товарів, які містять тільки кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти загальною вартістю не більше 8 % прожитмінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного року.

Для продажів у період 15.11.2018 р. — 31.12.2018 р. вартість подарунка не повинна перевищити 140,96 грн. Інакше вся вартість подарунка обкладається ПДВ в загальному порядку. Для продажів, здійснених у період 01.01.2019 р. — 15.01.2019 р., вартість подарунка не повинна перевищити 153,68 грн. (1921 грн. х 8 %).

Також слід урахувати:

1) якщо реалізуються «пільгові» подарунки, то «вхідний» ПДВ з їх вартості (для виробників — з вартості сировини/послуг) має бути «компенсований» нарахуванням податкових зобов’язань на підставі п.п. «б» п. 198.5 ПКУ;

2) застосування пільги призведе до необхідності розподілу ПДВ за покупками, які призначені для одночасного використання в оподатковуваній і пільговій діяльності;

3) пільга названа в діючому Довіднику пільг (код 14060204). Тому у зв’язку з використанням пільги доведеться подавати Звіт про суми податкових пільг;

4) відмовитися від застосування цієї пільги (якщо продажі дійсно під неї підпадають) не можна.

Відмова призведе до можливості донарахування фіскалами при перевірці «компенсуючих» податкових зобов’язань (плюс штраф за нереєстрацію ПН), застосування штрафу за неподання Звіту про суми податкових пільг.

А ось у частині податку на прибуток жодних особливостей (будь-яких коригувань) немає.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться