Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


Бухгалтер 911, липень, 2019/№28
Друкувати

Паливний бак — ніякий не акцизний склад!

Шевчук Михаил, налоговый эксперт
Формулювання ПКУ щодо паливних баків у транспортних засобах* (зокрема, пп. 14.1.6 і 14.1.61) прописані не кращим чином. Виходить, прямо зазначено, що такий бак не є акцизним складом «звичайним» (що й так зрозуміло, адже це не територія/приміщення). Але зі складу пересувних акцизних складів баки не виведені . Тому й виник привід для написання цього матеріалу.

* Або в технічному обладнанні, пристрої.

Отже, в п.п. 14.1.6 ПКУ є пряме застереження, що не є акцизним складом (звичайним) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.

А ось у п.п. 14.1.61 ПКУ, що дає визначення акцизного складу пересувного, подібної вказівки чомусь немає . Але, ясна річ, якщо бак транспортного засобу й міг би бути акцизним складом, то радше пересувним. У зв’язку із цим існує ризик: чи не вгледять фіскали в паливних баках акцизних складів пересувних ?

Важливе значення в цьому питанні має ІПК ДФСУ від 25.06.2019 р. № 2900/6/99-99-12-02-02-15/ІПК, що з’явилася не так давно. У ній податківці дійшли висновку (запитання 2), що не є акцизним складом (у розумінні п.п. 14.1.6 ПКУ) / акцизним складом пересувним (у розумінні п.п. 14.1.61 ПКУ):

ні паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі (буксирі), з якого пальне потрапляє у двигун буксира та використовується виключно для роботи двигуна буксира;

ні сам транспортний засіб (буксир), у якого пальне знаходиться тільки у паливному баку та використовується виключно для роботи двигуна такого засобу.

Що це дає нам з вами? Давайте уявимо, що чекало б на платника акцизного податку, коли його паливний бак був би акцизним складом пересувним. У такому разі постачальник пального зобов’язаний був би скласти АН у двох примірниках. Зареєструвати при цьому в ЄРАН він повинен був би тільки перший примірник АН.

При цьому транспортні засоби (саме транспортні засоби, а не їх баки!) реєструються в СЕАРП і СЕ як акцизні склади пересувні автоматично в разі, коли такі засоби зазначені в АН, зареєстрованих у ЄРАН, складених на операції, під час здійснення яких переміщується та/або зберігається пальне у таких транспортних засобах.

А ось другий примірник зобов’язаний був би зареєструвати розпорядник «акцизного складу пересувного» — отримувач пального після реєстрації першого примірника АН у ЄРАН і отримання пального.

Тільки який у цьому сенс?! Згідно з п. 232.3 ПКУ на обсяги пального, що реалізується з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, через паливороздавальні або оливороздавальні колонки, платнику податку — отримувачу пального, зміна показника ∑АНаклОтр у такого платника податку — отримувача пального не відбувається.

Далі, використовуючи пальне, розпоряднику «акцизного складу пересувного» довелося б складати АН на власне споживання.

Тут і утворився б «перекіс» на користь бюджету.

Благо здоровий глузд у роз’ясненні податківців восторжествував. Цієї проблеми бути не повинно, оскільки паливний бак — це дійсно ніякий не акцизний склад пересувний.

фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
109281 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно