Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


Бухгалтер 911, березень, 2019/№11
Друкувати

Валюта-мандрівниця, або Ввезення/вивезення валюти по-новому

Свириденко Алла, налоговый эксперт
Продовжуємо розмову про «валютну революцію», що стартувала з 7 лютого цього року. Сьогодні поговоримо про те: які правила ввезення/вивезення інвалюти в Україну/за її межі? Яку суму готівки можна ввозити/вивозити без декларування, а яку доведеться задекларувати?

Конкретизує правила переміщення фізичними і юридичними особами готівкової валюти через кордон України Положення № 3* (діє з 07.02.2019 р.).

* Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей, затверджене постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 3.

Фізичні особи. Фізособи-резиденти ввозять в Україну / вивозять за межі України готівкову валюту / банківські метали в сумі/вартістю, яка в еквіваленті:

не перевищує 10000 євробез письмового декларування митному органу (п. 5 Положення № 3);

дорівнює або перевищує 10000 євро — за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі (п. 6 Положення № 3).

При цьому суму готівкової валюти, що вивозиться, / вартість банківських металів перераховують у євро за (п. 3 Положення № 3):

— встановленим НБУ офіційним курсом гривні до євро або

— крос-курсом, визначеним за офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют / банківських металів, установленим НБУ на день перетинання кордону України або на день пересилання іноземної валюти/банківських металів.

Крім того, у разі вивезення/пересилання за межі України валютних цінностей у загальній сумі, яка на день вивезення/пересилання перевищує еквівалент 10000 євро, будьте готові пред’явити митникам документи, що підтверджують (п. 18 Положення № 5):

(1) зняття фізособою готівки з власних рахунків у банку та квитанції про здійснення валютно-обмінної операції із цією готівкою (у разі здійснення такої операції);

(2) придбання фізособою банківських металів.

Строк дії документів, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків, — 90 календарних днів з дня зняття суми, на яку вони видані.

Юридичні особи. Юрособи ввозять/вивозять готівкову інвалюту та банківські метали через повноважного представника без обмеження суми на умовах письмового декларування відповідному митному органу в повному обсязі (пп. 7 — 8 Положення № 3).

Умова — таке ввезення/вивезення має бути обумовлене господарською діяльністю.

При цьому повноважний представник декларує готівку, яку ввозить/вивозить за дорученням юридичної особи, і власні кошти окремо з використанням двох примірників митної декларації (п. 11 Положення № 3).

Підставою для ввезення/вивезення юрособою банківських металів є договір з контрагентом або документ, що замінює його.

фото автора У фокусі
Ушакова Лілія Карантин вихідного дня. Куди дівати працівників? [юрикам і ФОПам]...
27890 35
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд