Підпишіться!


Бухгалтер 911, березень, 2019/№12
Друкувати

Книгу скарг — на звалище

Хмелевский Игорь, налоговый эксперт
Уряд своєю постановою від 06.03.2018 р. № 168 вніс дві поправки до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів*. Наскільки вони істотні, вирішіть самі, але знати про них вам потрібно неодмінно. Зверніть увагу, що вони вже діють з 13 березня — дати, коли була оприлюднена зазначена пос­танова.

* Затверджений постановою КМУ від 15.06.2006 р. № 833.

Книга скарг і пропозицій. Кабмін скасував обов’язок суб’єктів господарювання забезпечити наявність у куточку покупця Книги відгуків і пропозицій.

Кого саме стосується ця приємна новина?

З Інструкції, що регламентує ведення Книги**, доходимо висновку, що можуть зітхнути з полегшенням усі підприємства (одиниці) роздрібної торгівлі та заклади ресторанного господарства незалежно від форм власності (у тому числі ФОП).

** Затверджена наказом МЗЕЗ і торгівлі від 24.06.96 р. № 349.

І хоча зазначена Інструкція нікуди не поділася, дотримуватися її вимог більше не потрібно, оскільки вони суперечать нормативному акту вищої сили (постанові КМУ).

Важливо! Постанова, що коментується, в будь-якому випадку НЕ скасовує вимоги про наявність на видному і доступному місці куточка покупця, у якому досі слід було розміщувати Книгу скарг.

Як і раніше, у куточку покупця має бути наведена інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу, а також адреси та номери телефонів органів, які забезпечують захист прав споживачів.

До речі, за відсутність або неправильне оформлення куточка загрожує адмінштраф у розмірі від 17 до 170 грн., а при повторному протягом року порушенні — від 85 до 459 грн. (ст. 155 КпАП).

Заокруглення. У порядку прописали, що за відсутності в касі монет дрібних номіналів касир зобов’язаний здійснити заокруглення загальних сум розрахунків у порядку, передбаченому НБУ. Тобто за правилами, прописаними в постанові Правління НБУ від 15.03.2018 р. № 25.

Нічого нового в цій частині Кабмін не сказав. Проте полегшив контролерам «доступ» до адмінштрафу за ст. 155 «Порушення правил торгівлі та надання послуг» КпАП .

Тому нагадаємо, що заокруглювати потрібно тільки загальні в чеку суми розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги). Вартість кожного товару не заокруглюєте.

Важливо. Заокруглення проводите за відсутності монет дрібних номіналів. Якщо такі монети є в якоїсь зі сторін розрахунків, про жодне заокруглення не йдеться***.

*** Цікаві деталі знайдете, зокрема, у статті «Округлення готівки в чеку VS Дотримання мінімальних/максимальних цін» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 34).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться